E diel, 17 Tetor, 2021
17.5 C
Tirana

Shkrumbohet autobusi i parkuar, dyshimet e para të policisë

Gjatë natës është shkrumbuar një autobus në pronësi të shtetasit me inicialet B. T., i cili ishte i parkuar. Rasti në fjalë ka ndodhur rreth orës 02:25 të ditës së sotme në fshatin Velmish, Roskovec.

Burime zyrtare nga policia bënë me dije se zjarri ra në autobusin tip “Man”. Nga hetimet paraprake, dyshohet se zjarri ka rënë si pasojë e një shkëndije elektrike në automjet.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...