E shtunë, 25 Shtator, 2021
8.5 C
Tirana

Shkoi të takonte vëllanë në burg, i riu përfundon edhe vetë pas hekurave

Një 29-vjeçar është arrestuar në flagrancë, pasi ka tentuar për të futur lëndë narkotike në burgun e Rrogozhinës.

Sipas policisë, shtetasi E.B, banues në Durrës, gjatë kontrollit  të sendeve që një shtetas kishte sjellë për të vëllanë,  i cili vuante dënimin pranë ambienteve të IEVP Rrogozhinë, kanë konstatuar që në rrobat e tij , mbante të fshehur lëndë narkotike.

Njoftimi i policisë:

Tenton të fusë lëndë narkotike në IEVP,

arrestohet në flagrancë 29-vjeçari

Sekuestrohen  26 gramë canabis sativa dhe 31 doza heroinë.

Shërbimet e policisë së burgut të IEVP Rogozhinë, gjatë kontrollit  të sendeve që një shtetas kishte sjellë për të vëllanë,  i cili vuante dënimin pranë ambjenteve të IEVP Rogozhinë, kanë konstatuar që në rrobat e tij , mbante të fshehur lëndë narkotike.

Është njoftuar menjëherë grupi hetimor dhe specialistët për Narkotikët  të cilët në përfundim të hetimeve kanë bërë arrestimin në flagrancë të  shtetasit

E.B.,29 vjeç banues në Durrës.

Materialet do ti kalojnë për hetime të mëtejshme Prokurorisë Pranë Gjykatës Shkallës së Parë Kavajë  për veprën penale   “Prodhimi dhe shitje  të narkotikeve”

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Njihuni me këmbimin valutor, 25 shtator 2021

Në kursin e këmbimit valutor, sot vihet re një rritje e lehtë e dollarit, frangës zvicerane, paundit britanik dhe euros. Më poshtë do të gjeni...

E shtuna me diell dhe temperatura deri në 30 gradë

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash, duke sjellë mot me diell në të gjithë territorin. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do...

Në rritje kërkesat për azil, arrijnë nivelin më të lartë të pas-pandemisë

Kërkesat për azil nga shqiptarët kanë filluar rritjen graduale pas lehtësimit të kritereve të udhëtimeve në vendet e Bashkimit Europian, por sërish ato mbeten...

Yuri Kim i shkon në zyrë Bashës. Cilat janë porositë e radhës?

Kryedemokrati Basha do të takojë sot në orën 16:00, ambasadoren e SHBA-së në Shqipëri Yuri Kim. Pas vendimit për përjashtimin e ish-kryeministrit Sali Berisha...

La hotelin luksoz, Lionel Messi paguan shumën e majme për vilën

Ylli argjentinas Lionel Messi, ka arritur që të gjejë një shtëpi në Paris. Sipas asaj që raporton “RMC Sports”, Messi deri tani ka jetuar...