E martë, 19 Janar, 2021
-4 C
Tirana

Shkodër/ 12 të arrestuarit e fajdeve mbërrijnë në Gjykatë, mohojnë akuzat

Kanë mbërritur në Gjykatën e Shkodrës 12 të arrestuarit e operacionit “Maranaj”, ku u zbulua një skemë fajdesh që funksiononte prej vitesh në këtë qytet.

Të arrestuarit do të njihen sot me rivlerësimin e masës së sigurisë, ndërsa kanë mohuar akuzat dhe do të kërkojnë që të lirohen.

Të akuzuarit ushtronin veprimtari të paligjshme të dhënies së parave hua me një përqindje që varionte nga 3-20%. Sipas Prokurorisë, nëse nuk kthehej shuma e huasë, personat e përfshirë në skemë sekuestronin makinat dhe pronat e personave që e kishin marrë atë. Nga ky operacion u sekuestruan, toka, dyqane dhe 500 mijë euro.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mesi e gjuajti me shpullë, sulmuesi i Bilbaos: Ai u nxeh sepse e bllokova

Sulmuesi i Atletik Bilbaos, Asier Vijalibre do të mbahet më shumë mend për faktin se detyroi Lionel Mesin të ndëshkohej me karton të kuq...

Qeverisje me PS? Duma: Zero shanse, ofendim për sakrificat e demokratëve

Ish-deputetja Grida Duma hodhi poshtë mundësinë e një koalicioni të madh mes PS- së dhe PD-së. E pyetur për thashethemet që qarkullojnë së fundmi për...

Mediu: Të biem dakort me PD-në sa më shpejt të jetë e mundur që të mundim Ramën

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu është shprehur se bisedimet me Partinë Demokratike për arritjen e një marrëveshjeje vijojnë. Në ''Open”, Mediu tha se PR-së...

“Pyetjet i merr nga Basha“/ Gazetarja-Topallit: Merre telefonin shikoje

Gazetarja e ABC, Esiona Konomi dhe kryetarja e Lëvizjes për Ndryshim, Jozefina Topalli, janë përplasur në emisionin ''Log'' në lidhje me bashkëpunimin e tyre...

Akuza për spiunazh, Rusia dëbon dy diplomatë holandezë

Rusia ka dëbuar dy diplomatë holandezë në një veprim reciprok pasi Holanda dëboi dy diplomatë rusë në fund të vitit të kaluar. Ministria e Punëve...