E martë, 7 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

Shkarkohet shefi i Komisariatit të Lushnjes, ja kush e zëvëndëson

Me urdhër të drejtorit të Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, është shkarkuar nga detyra shefi i komisariatit të Lushnjes, Elton Pepa.

Sipas të dhënave, mësohet se Pepa është shkarkuar për shkak të përformancës së dobët të punës së tij.

Ndërkohë, ish-drejtori Pepa është zëvendësuar nga Ardian Metani, i cili do të drejtojë tashmë Komisariatin e këtij qyteti.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Njeriu njihet kur ceket interesi personal”, Basha flet për Berishën

“E vërteta është që kam patur një bashkëpunim shumë të ngushtë. Ne kemi patur një marrëdhënie shumë të ngushtë me njëri-tjetrin gjatë kohës që...

Clinton nderon kryeministrin Rama me çmimin “Vital Voices Global”

Kryeministri Edi Rama u nderua gjatë vizitës së tij në Nju Jork, me çmimin e “Inovatorit të nderuar global” nga organizata e themeluar nga...

Ukraina fuçi baruti

Perëndimi i forcon krahët Ukrainës. Për shkak të rritjes së tensioneve ushtarake me Rusinë, SHBA, Franca, Britania e Madhe, Italia dhe Gjermania kanë mbështetur...

Gjici shfrenon fantazinë: As Gjermania s’i ka bërë investimet që ka bërë Kukësi

Kryebashkiaku i Kukësit, Safet Gjici, ka surprizuar me deklaratën e tij publike, duke thënë se as Gjermania nuk i ka bërë investimet që ka...

Foltorja dhe Prefekti, nuk janë hallet e shqiptarëve

Nga: Artur Ajazi Në një kohë kur gjithë bota merret me problemet e pandemisë, apo rritjes së mirëqenies, zgjidhjen e krizave dhe shuarjen e vatrave...