E diel, 28 Nëntor, 2021
15.5 C
Tirana

Shkarkime te Doganat e Tatimet, ikin drejtueset. Ja kush i zëvendëson

Dy lëvizje të rëndësishme kanë ndodhur së fundmi në kabinetin qeveritar, ku janë shkarkuar sot nga detyra dy drejtuese të larta. Konkretisht, janë shkarkuar Drejtoresha e Doganave Belinda Ikonomi dhe Drejtoresha e Tatimeve Vasilika Vjerro.

Arlind Gjokutajt i është besuar posti i drejtorit të Doganave, duke zëvendësuar kështu Ikonomin, ndërsa Vjerro do të zëvendësohet nga Enton Duro, drejtor në ministrinë e Financave.

Belinda Ikonomi do të bëhet zëvendës ministre e Ekonomisë, ndërsa nuk dihet nëse edhe Vjerro ka marrë një tjetër post me rëndësi, pas shkarkimit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...