Politikë

Shkarkimi i Metës/ Basha: Farsë e Ramës, kërkon të largojë vemendjen

               Publikuar në : 14:25 - 13/06/19 M. S

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, e ka cilësuar si një teatër shkarkimin e Metës. Sipas tij, kjo nuk është gjë tjetër veçse një tentativë e dështuar, për të hequr vemendjen e opinionit publik se ne po drejtohemi nga një kryebandit.

Duke komentuar fjalën e kryeministrit Rama në Kuvend, kryedemokrati e justifikoi fjalimin ndaj Metës si një nevojë jetike për të larguar vëmendjen.

“Edi Rama ka vënë në skenë teatrin e shkarkimit të Presidentit. E gjithë logoreja e sotme e Parlamentit ilegjitim, e njerëzve të blerë, e gjithë logoreja ka vetëm një qëllim, të shfokusojë vëmendjen e opinionit publik nga fakti që e gjithë Evropa e di që kemi në krye të vendit një bandit të kapur me presh në duar. Farsa e sotme që u nis me shkarkimin e Presidentit, që përfundoi me një rezolutë dhe që do të vazhdojë të shndërrohet në një qortim. Edi Rama ka nevojë jetike të largojë vëmendjen”, tha Basha.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT