E mërkurë, 22 Shtator, 2021
15.5 C
Tirana

Shijoni “magjinë” e Lionel Messit, të gjithë vënë duart në kokë (Video)

Ndaj Betisit ishte një Barcelonë e bukur dhe spektakolare, e aftë për të thyer agresivitetin e të zotëve të shtëpisë dhe për të goditur në mënyrë kirurgjikale me pak raste të krijuara.

Valverde zbret një ekip që mbrohet mirë, duke mos u zënë në befasi si në humbjen e sfidës së parë. Coutinho qëndroi në stol dhe Vidal në fushën e lojës. Lexim i mirë i lojës nga Valverde, sepse Betis lufton në gjysmëfushën e Barcelonës dhe me presing të lartë. Diga përpara Ter Stegenit ia del pa gabuar, ndërsa për pjesën tjetër mendon Messi.

Goditje spektakolare e një faulli jashtë zone dhe topi që ndalet në rrjetë në tentativën e parë. Betis luan mirë dhe krijon raste nga e majta, por dyshja Messi-Suarez bëhet vrastare në fundin e pjesës së parë. “Pleshti” del i vetëm përballë portierit pas një kombinimi perfekt dhe e dërgon topin në rrjetë.

“Magjisë” të argjentinasit nuk i kanë rezistuar as tifozët vendas, të cilët pas shënimit të golit të tretë, kanë duartrokitur dhe kanë thirrur në kor emrin e Messit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Për një parlamentarizëm antimafie, antikorrupsion

Nga: Pëllumb Nako Parlamenti filloi punimet nën një normalitet absolut. Sigurisht, u krijuan edhe komisionet përkatëse, të njëjtë si të viteve e dekadave më parë....

Alternime kthjellimesh dhe vranësira. Nesër priten teshje shiu të izoluara

Ditën e merkurë, vendi ynë pritet të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiu...

Artan Hoxha: Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim ka zhvilluar së fundmi një takim me 15 prokurorët e SPAK, ku ka përçuar mesazhe të rëndësishme....

Lajçak i shqetësuar për situatën në veri të Kosovës

Përfaqësuesi i BE për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se ka njoftuar vendet e BE-së për situatën në veri të Kosovës. Me anë...

Kurti takim me ambasadorët e QUINT-it, zbulon vendimin e fundit

Kryeministri Albin Kurti ka pritur sot në takim ambasadorët e vendeve të QUINT-it, ku është diskutuar lidhur me reciprocitetin e targave me Serbinë. Kurti...