E mërkurë, 27 Janar, 2021
2 C
Tirana

Shifra të larta në Greqi, mbi 1.300 raste të reja me koronavirus

Pandemia Covid-19, po vë gjithnjë e më në vështirësi sistemin shëndetësor të Greqisë, për shkak të numrit të madh të rasteve të reja, vdekjeve dhe të intubuarve që raportohen çdo ditë.

Në 24 orët e fundit, vendi fqinj njoftoi për 1,388 raste të reja me Covid-19.

Nga rastet e reja, 252 u zbuluan në Atikë, 300 në Selanik, 88 në Pella, 65 në Imathia dhe 51 në Kavala.

Ndërkohë 549 pacientë janë të intubuar, ndërsa kanë humbur betejën me virusin edhe 84 pacientë.

Nuk dihet ende si do të vijojë afati i ”Lock-Down” në Greqi, pasi një shtyrje nënkupton se grekët i kalojnë Krishtlindjet dhe Vitin e Ri të izoluar.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...