E premte, 10 Prill, 2020
20 C
Tirana

Shifra alarmante/ Rritet ndjeshëm numri i viktimave nga koronavirusi në Itali

loading...

Italia ndodhet në ditët e saj më të këqija, teksa në vetëm pak ditë koronavirusi i ka marrë jetën mijëra njerëzve.

Mediat italiane raportojnë se në vetëm 24 orët e fundit janë shënuar edhe 349 viktima të tjera. Numri total i viktimave nga koronavirusi në Itali shkon kështu në 2,158.

Ndërkohë brenda orëve të fundit është rritur ndjeshëm edhe numri i rasteve të reja të identifikuara. Në 24 orët e fundit janë shënuar edhe 2,470 raste duke e çuar në rreth 23,073 numrin total të të prekurve.

Evropa tashmë është kthyer në epiqendrën më të re të koronavirusit, pasi gjendja në Kinë po stabilizohet. Mediat vendase bëjnë me dije për një ulje drastike të numrit të të prekurve dhe viktimave.

Dy spitale të mëdha në Kinë që merreshin vetëm me kurimin e të prekurve janë mbyllur pasi situata është qetësuar.

- Reklama -
loading...

Më shumë nga kategoriaTë fundit

“Me pak durim do dalim me kokën lart”, Rama: Nga nesër në orën 13:00 do mbylleni në shtëpi

Nga nesër në orën 13:00 e deri të hënën në orën 05:00, gjithçka do të jetë e mbyllur në vendin tonë. Kjo fashë orari...

Princi Charles dhe Camilla festojnë përvjetorin e martesës në karantinë

Dje, 9 Prill 2020, Princi Charles dhe Camilla kanë festuar përvjetorin e pesëmbëdhjetë të martesës. Të dy u ribashkuan pas shërimit të Charles nga koronavirusi. Ne...

Si dilet nga izolimi duke shpëtuar si njerëzit ashtu edhe ekonominë

Nga: Ian Mulheirn “The Indipendent” Si mund të shpëtojmë nga bllokada e shkaktuar nga koronavirusi? Disa mund të thonë se shtrimi i kësaj pyetje është...

Babai i Rihanna-s infektohet nga koronavirus, ja si e ndihmoi ajo

Babai i Rihanna-s, Ronald Fenty, ka rrefyer se kishte pasur frikë për jetën e tij pasi luftoi me koronavirusin. 66-vjeçari falenderoi vajzën e tij për...

Pse disa vende preken me shumë nga COVID-19? Kërkuesit bëjnë zbulimin e madh

E dini arsyen pse në disa vende vdesin më shumë njerëz nga koronavirusi? Studiuesit belgë e kanë gjetur një shpjegim. Ndonëse e gjithë bota...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT