E mërkurë, 2 Dhjetor, 2020
13 C
Tirana

‘Shfaqje e shëmtuar në Hagë’, Petro Koçi zbulon prapaskenat

Më të lexuarat

Nesër përfundon afati 3-javor për kufizimin e lëvizjes deri në orën 22:00

Ditën e nesërme do të marrë fund edhe kufizimi i lëvizjes deri në orën 22:00, i vendosur nga Komiteti Teknik i Ekspertëve 3 javë...

Brenda burgut ku po mbahen Thaçi dhe ish-komandantët e UÇK-së (FOTO)

Hashim Thaçi dhe ish komandantët e tjerë të UÇK-së ndodhen në Hagë, aty ku po presin që të nisin seancat e tjera të gjykimit....

“Kujdesu për engjëllin tim”/ Publikohet audio e fundit e Maradonës në Whatsapp

Disa orë më parë u shfaq audio e fundit në Whatsapp, e dërguar nga Diego Armando Maradona. Disa ditë para se të vdiste, “El...

Luftë për trashëgiminë/ Zbulohet pasuria marramendëse e Maradonës

Të shumta kanë qenë dyshimet e ngritura së fundmi, për vdekjen e legjendës së futbollit, Diego Armando Maradona, teksa në Argjentinë kanë nisur edhe...

“Maradona ishte përdhunues”, futbollistja: Ai ka dhunuar gratë (FOTO)

Në kohën kur e gjithë bota ka përkujtuar legjendën e futbollit Diego Armando Maradona, ka nga ato personazhe që kanë shprehur haptazi urrejtjen dhe...

Saudët, familja më e pasur në botë me 1.5 trilionë dollarë

Familja mbretërore e Arabisë Saudite, është sot më e madhja dhe më e pasura në botë. Ajo përbëhet rreth 15.000 anëtarë. Por shumica e...

Rusi/ Vetëvritet truproja e Putin, kolegu: Punonim në kushte të këqija

Truproja i presidentit rus, Vladimir Putin vrau veten sot në Kremlin. Sipas mediave ruse, Mikhail Zakharov, punonjësi i departamentit të 5-të, kreu vetëvrasjen gjatë...

“E mor Osman ç’na bëre, si është jeta”, i moshuari detyron Ramën të heq këpucët

Një i moshuar në fshatin Gjepalaj në Shijak, ka detyruar kryeministrin Rama që të heqë këpucët përpara se të hyjnë në shtëpinë e re,...

Ish-Presidenti Alfred Moisiu mbush 91 vjeç, ja disa fakte nga jeta e tij

Ish-Presidenti i Republikës, Alfred Mosisiu sot feston 91-vjetorin e lindjes. I lindur në Shkodër në vitin 1929, djali i Spiro Moisiut, në moshën 73-vjeçar...

Covid-19: Rritje e frikshme e rasteve të reja në vend

Kurba e Covid-19, ka shënuar sërish një rritje të frikshme në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit, 832 persona...

Zv.ministri i Mbrojtjes, Petro Koço, ka reaguar ashpër referuar zhvillimeve të fundit politike, ku ish-liderë të UÇK-së, janë thirrur të dëshmojnë si të akuzuar për krime lufte nga Gjykata Speciale e Hagës.

Sipas tij, kjo është një përpjekje për të amnistuar spastrimin etnik, dhe për të justifikuar barbarinë çnjerëzore serbe në Kosovë.

Statusi

Kjo shfaqje e shemtuar ne Hage eshte pasoje e antishqiptarizmit dhe proserbizmit te Carla Del Pontes dhe Dick Martyt.

Si edhe e bashkepunetoreve te tyre!

Kjo eshte nje perpjekje per te amnistuar spastrimin etnik dhe per te justifikuar barbarine cnjerezore serbe ne Kosove!

UCK eshte nderi i Europes!

Milloshevici eshte turpi!

Dje ish-presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, doli para trupës gjykuese për t’u njohur me akt-akuzat e ngritura mbi të nga Prokuroria Speciale. Thaçi u shpreh se të gjitha akuzat e lexuara nga trupa gjykuese në Gjykatën Speciale të Hagës, nuk qëndrojnë dhe se ai i refuzon ato.

“I dëgjova, i kam lexuar dhe i hedh poshtë të gjitha”, deklaroi Thaçi, duke mos e zgjatur fjalën e tij. Pasi i mohoi akuzat që rëndojnë mbi të, nuk ka preferuar të flasë më shumë, duke ia lënë vendin avokatit të tij mbrojtës. “Gjithçka që do të theksoja po ia lë avokatit”, nënvizoi Thaçi.

Thaçi me Krasniqin dolën para gjykatës për t’u njohur me akuzat. Krasniqi i ka dhënë një shuplakë të fortë prokurorit, i cili e ka cilësuar UÇK si organizatë kriminale. Sipas tij, organizatë kriminale është Serbia dhe se UÇK ka luftuar me dinjitet.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Zyrtare/ Vijon ora policore, Komiteti i Ekspertëve nuk bën asnjë ndryshim

Komiteti i Ekspertëve vendosi ditën e sotme që të mos ketë masa të reja. Komiteti Teknik i Ekspertëve tha se aktualisht do të vijojmë...

Britania do nisë vaksinimin javën e ardhshme, Interpoli lëshon alarmin global

Britania u bë vendi i parë në botë që zyrtarizoi vaksinën kundër koronavirusit, që pritet të nisë të mërkurën e javës që vjen. Zyrtarët...

Hetimet e SPAK/ Ish-drejtori i burgut 313 akuzohet për korrupsion

SPAK ka përfunduar hetimet për procedimin penal të Eduard Strugaj, ish drejtor i burgut 313-të dhe të pandehurve të tjerë. I pandehuri Eduard Strugaj,...

‘Bashkë do ia dalim’, Kosova me masa kufizuese për festat e fundvitit

Shifrat në rritje të infektimeve të reja, ka detyruar autoritetet në Kosovë të ndërmarrin masa të reja. Duke analizuar situatën e ku nuk ka patur...

32 vite në skenë/Altin Shira: Shqiptarët dikur ishin më dorëlëshuar

Altin Shira, me plot 32 vite në skenë, vijon të jetë i kërkuar nga publiku. Si një artist me shumë vite karrierë, Altin Shira...