E premte, 22 Janar, 2021
7 C
Tirana

Sherri tek Partizani/ Zbulohet kush u zu me Boldorin poshtë pallatit

Ka shkuar në pesë numri i të infektuarve me COVID-19 te skuadra e Partizanit. Lajmin e ka bërë me dije klubi i Partizanit në orët e para të së premtes, kur janë marrë dhe përgjigjet për 50 teste të kryera për lojtarët dhe anëtarët e stafit të klubit. Lojtarët e prekur janë vendosur në karantinë në banesat e tyre, dhe do të presin deri në momentin që të shërohen për t’iu bashkuar ekipit.

Mbrëmjen e djeshme ka pasur një përplasje mes njërit nga lojtarët e Partizanit që rezultoi me koronavirus dhe mbrojtësit Deian Boldor, i cili kishte rezultuar pozitiv para dy ditëve. Mësohet se personi me të cilin është përplasur rumuni ka qenë Erald Çinari, shkruan “Panorama Sport” .

Fillimisht kanë pasur një debat në telefon, për shkak se Çinari ka rezultuar pozitiv. Ai i ka kërkuar llogari në telefon Boldorit, duke e akuzuar për pakujdesi. Mbrojtësi rumun ka mohuar që të ketë bërë veprime me qëllim, por më pas debati ka degjeneruar në të shara.

Çinari dhe dy lojtarë të tjerë janë nisur drejt shtëpisë së Boldorit, dhe pas një debati verbal ka pasur edhe përplasje fizike. Kjo ka alarmuar së tepërmi motrën e Boldorit, që ka filluar të bërtasë me të madhe.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Krizë totale, Liverpooli humbet ndaj modestëve të Anglisë

Liverpooli është në krizë totale! Ekipi i Jurgen Klopp u mposht në shtëpi nga modestët e Burnleyt me rezultatin 0-1 duke lënë 3 pikë...

Vrasja e Aleks Nikës, Balla: Predha u dëmtua qëllimisht me urdhër të Berishës

10 vite pas vrasjes së katër protestueve në vrasjen e 21 janari të vitit 2019, Policia e Tiranës ka kërkuar ditën e sotme rifillimin...

Gazetarët po rrezikohen nga gjuha e partive politike

Një sondazh i bërë për zgjedhjet e parakohshme parlamentare nga RTV Dukagjini ka nxitur dy partitë politike, Lidhjen Demokratike të Kosovës dhe Partinë Demokratike...

Deputeti i PS: Isha 2 m larg Aleks Nikës në 21 janar, e pashë se kush e vrau

Deputeti i Partisë Socialiste, Alket Hyseni ka bërë një deklaratë të fortë, ku është shprehur se ka qenë shumë afër me Aleks Veizin në...

Sondazhi/ PS do të fitonte zgjedhjet nëse do të mbaheshin sot

Nëse zgjedhjet parlamentare të 25 prillit do të zhvilloheshin sot, një sondazh i Euronews Albania në bashkëpunim me kompaninë prestigjioze MRB, zbuloi se 41.8...