E hënë, 29 Nëntor, 2021
10.5 C
Tirana

Sherr në Gjirokastër/ Dy vëllezërit godasin me thikë bashkëmoshatarin

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mesnatën e mbrëmshme në qytetin e Gjirakostrës. Sipas ABC news, dy vëllezër, Enea dhe Kristofor Xhelili 24 dhe 26 vjeç, janë konfliktuar me një person të tretë i identifikuar sipas ABC news me emrin Aleko Shyti.

Ata janë përleshur me njëri-tjetrin dhe në sherr e sipër dy vëllezërit kanë goditur me thikë këtë të fundit në gjoks dhe fytyrë.

Autorët janë shoqëruar në komisariatin e policisë, ku Enea është arrestuar në flagrancë, ndërsa për vëllain tjetër është caktuar ndjekje penale. Ndërkaq, i dëmtuari u dërgua  në spital për të marrë ndihmën mjekësore dhe është jashtë rrezikut për jetën.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Foltorja e Kuçovës dhe kuvendi i partisë: numrat, superstruktura e ideologjia

Nga: Genc Pollo 1-NUMRAT E KUÇOVËS E MË GJERË  Javën e kaluar isha i pranishëm në Foltoren e PD-së në Kuçovë; aty kam shërbyer si deputet...

Implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje

FIFA vjen me risi, ku do të implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje. Kjo teknologji të re, do të implementohet në Kupën...

Çfarë dimë për variantin Omicron, që po “gjunjëzon” botën

Varianti Omicron i COVID-19, paraqet një rrezik global "shumë të lartë", tha të hënën Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). Varianti, i klasifikuar zyrtarisht si 'B.1.1.529'...

Dha dorëheqjen javën e kaluar, kryeministrja e Suedisë rikthehet në detyrë

Magdalena Andersson, e cila dha dorëheqjen shtatë orë pasi u zgjodh si kryeministrja e parë femër e Suedisë javën e kaluar, është përzgjedhur sërish...

Ishte duke raportuar LIVE, gazetaren e ngacmojnë duke e prekur nga të pasmet

Një incident ka ndodhur me një gazetare sportive, e cila gjatë raportimit LIVE është ngacmuar nga një person. Por edhe ajo nuk ka qëndruar...