E diel, 20 Qershor, 2021
18.5 C
Tirana

Sherr mes dy grupeve në Turqi, qëllohet për vdekje i riu shqiptar (Emri)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Turqi mbrëmjen e djeshme, ku pas përplasjes së dy grupeve, ka mbetur i vrarë me thikë një 19-vjeçar shqiptar, teksa u plagos edhe një bashkëatdhetar i tij.

Ngjarja u regjistrua në zonën e Zeytinburnu të Stambollit rreth orës 21:00 të mbrëmjes, shkruan media, Haberturk.

Sherri mes dy grupeve të huaja nisi për shkaqe banale dhe përfundoi në plagosjen e shqiptarit me iniciale B. M. dhe vrasjen e shokut të tij, Serxho Sharra.

19-vjeçari Sharra, i cili u plagos me thikë, u dërgua në spitalin Bakırköy Dr, por fatkeqësisht nuk mundi t’i shpëtonte plagëve të marra, ndërkohë që shoku i tij është në gjendje të rëndë shëndetësore.

Ekipet e policisë, të cilët morën informacion në lidhje me incidentin nga qytetarët që panë gjarjen, filluan punën për të kapur të dyshuarit që u larguan pas krimit të kryer.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

OBSH e shpall të përfunduar shpërthimin e Ebolës në Afrikën Perëndimore

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) tha se shpërthimi i virusit të Ebolës, që nisi në shkurt në Guinea, ka përfunduar. Ky virus vdekjeprurës, që përcillet...

Levandovski mban gjallë shpresat e Polonisë, Spanja komplikon kualifikimin

Përfundon ndeshja e grupit C, ku Spanja ka komplikuar kualifikimin, pasi Polonia i ka surprizuar, duke i rrëmbyer një pikë. Sfida u mbyll në...

Gjermani, gjenden dy piktura të shekullit XVII në një kosh plehrash

Policia gjermane po kërkon për informacion për dy piktura origjinale nga artistë evropianë të shekullit të 17, të cilat përfunduan në një kosh plehrash...

Kapacitetet e Kosovës për vaksinim në masë të popullsisë kundër COVID-19

Në Kosovë gjatë kësaj jave filloj vaksinimi në masë i qytetarëve kundër COVID-19, me synimin që të vaksinohen deri 320 qytetarë në muaj. Zyrtarë...

Mbi 1 milion vaksina/ Mbërrijnë në Rinas edhe 50 mijë doza të Coronavac

Mbrëmjen e sotme, kanë mbërritur në aeroportin ''Nënë Tereza'', 50 mijë doza të vaksinës kineze Coronavac. Lajmin e ka bërë të ditur kryeministri Edi...