E hënë, 14 Qershor, 2021
14.5 C
Tirana

Sherr masiv në një ndeshje në Brazil, policia i shpërndan me sprej piperi (Video)

Në Brazil, ndeshja mes Atletiko Goias dhe Vila Novës, në kampionatin e Ligës Perëndimore në shtetin e Goias, ka përfunduar me një sherr masiv. Skudra e Goias është kualifikuar për në finale dhe sulmuesi i tyre Pedro Raul, ka festuar në mënyrë provokative.

Kaq ka mjaftuar për të plasur, pasi lojtarët e Vila Novës kanë degraduar në dhunë. Shokët e Raul, kanë shkuar për të marrë hakun e tij dhe papritmas, të gjithë ishin duke goditur njëri-tjetrin.

Sherr masiv në Brazil on Vidnews.

Ka ndërhyrë policia me sprej piperi dhe ujë me presion, për të ndalur këtë sherr masiv. Në fund policia ka arrestuar dhe tre lojtarë të Vila Novës, që ishin iniciatorët e këtij sherri të paprecendentë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Një ditëlindje dhe një ditëvdekje

Nga Sokol Balla Gramoz Ruçi bën 70 vjeç në dhjetor, por zëre se ditëlindja e tij ka qënë dje. Tre dekadat e jetës politike të...

Euro 2020/ Hollanda mund Ukrainën në ndeshjen emocionuese me 5 gola

Takim i mbrëmjes, ai midis Hollandës dhe Ukrainës është mbyllur me vrull pasi plot 5 gola u shënuan në pjesën e dytë. Hollanda fitoi...

Gurët e tëmthit, shkaktarët dhe të rrezikuarit

Gurët e tëmthit formohen kur lëngu i grumbulluar në fshikëzën e tëmthit mpikset ose ngurtësohet në copa të vogla materiali të ngjashme me gurët....

Takimi Rama-Blinken, ja marrëveshja e nënshkruar. Fjala e Blinkenit dhe Ramës

Kryeministri Edi Rama dhe Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken kanë zhvilluar një takim në Bruksel ditën e sotme. Fryt i këtij takimi ishte marrëveshja...

Itali/ Ngjarje tragjike në Romë, 4 viktima mes tyre autori dhe 2 të mitur

Një burrë i moshuar, 84-vjeçari Salvatore Ranieri, dhe dy vëllezër të moshës 5 dhe 10 vjeç, David dhe Daniel Fusinato, u vranë në Konsorciumin...