Futboll

Shënon golin e parë me Milan, arsyeja e trishtë pse nuk festoi Paqueta (Video)

               Publikuar në : 21:22 - 10/02/19 Enno

Lucas Paqueta ka shënuar golin e tij të parë me Milanin pas gjashtë ndeshjesh të zhvilluara deri tani, pasi ndaj Cagliarit është takimi i shtatë për të që kur ka ardhur nga Brazili. Por, braziliani nuk ka festuar pas golit, duke ia dedikuar atë moment tragjedisë së ndodhur te Akademia e Flamengos, ku humbën jetën tetë fëmijë, mosha 14-15. Paqueta është rritur te Flamengo, përpara se të shkëlqente në ekip të parë dhe të transferohej në Europë.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT