E premte, 23 Korrik, 2021
23.5 C
Tirana

Shënoi dhe siguroi mbijetesën, lojtari i plas të qarës: Më kanë keqtrajtuar (Video)

Alvaro Medran, futbollisti i Valencia-s i huazuar te Alaves, shënoi 1 nga 4 golat në fitoren e thellë që ekipi i tij arriti të dielën në “La Liga” kundër Las Palmas. Medra, shënoi golin e tretë të ekipit në minutën e 79-të me një goditje të bukur me kokë – por festimi i tij nuk i ngjante atij të një lojtarë të lumtur, teksa vendosurat në fytyrë përpara se të shihte në qiell.

24-vjeçari ka luajtur në 17 ndeshje kampionati për Alaves këtë sezon, por ka nisur vetëm dy herë si titullar nën drejtimin e trajnerit aktual Abelardo, i cili u ul në stol gjatë dhjetorit. Përpara tij, ai ka nisur 9 ndeshje si titullar nën drejtimin e Luis Zbeldia dhe Gianni De Biasi.

Pas ndeshjes, me lot në sy, për ‘Gol TV’ Medran është shprehur: “Kanë qenë disa muaj shumë të vështirë për mua që prej dhjetorit…kam punuar shumë. Besoj se më kanë trajtuar në mënyrë të padrejtë.”

- Reklama -

Më shumë nga kategoria




Të fundit

Shembet ura në Siberi, bllokohet hekurudha më e gjatë në botë

Vërshimet si pasojë e reshjeve të furishme në Siberi kanë çuar në shembjen e një urë, duke e shkëputur hekurudhën siberiane, më e gjata...

Kina vendos sanksione ndaj shtatë shtetasve amerikanë

Kina njoftoi të premten se po vendos sanksione ndaj disa shtetasve amerikanë në përgjigje të sanksionimit nga ana e Shteteve të Bashkuara të shtatë...

KPK, pikëpyetje për pasurinë dhe profesionalizmin e prokurores Daniela Sulaj

Prokurorja Daniela Sulaj, e komanduar si inspektore pranë Inspektoriatit të Lartë të Drejtësisë, u përball të premten më 23 korrik me Komisionin e Pavarur...

Gjykata i refuzon kërkesën për liri, Hashim Thaçi mbetet në paraburgim

Gjykata Speciale e Hagës ka marrë vendim që t’i refuzohet kërkesa ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit, që ky i fundit të mbrohet në liri. Edhe...

Koronavirusi, Manastirliu tregon numrin e të vaksinuarve në 24 orët e fundit

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka publikuar shifrat e të vaksinuarve kundër koronavirusit në vend. Manastirliu bën me dije, se mbi 13...