E diel, 7 Mars, 2021
11 C
Tirana

Shënohen shifra rekord në Indi, 1217 persona infektohen në 24 orë

India po njeh një rritje shumë të madhe të të infektuarve me koronavirus. Ajo është vendi i dytë që ka më shumë të prekur nga Covid-19. Tashmë numërohen mbi 5.3 milionë të infektuar me virusin vdekjeprurës.

Në 24 orët e fundit, India ka regjistruar 1 217 raste me koronavirus. Numri i të vdekurve nga virusi në të gjithë shtetin indian ka shkuar në 85 621 individë.

Në mbarë globin, deri tani janë regjistruar si të infektuar me koronavirus 30 587 878 njerëz. Ndërsa, kanë vdekur për shkak të virusit 953 828 njerëz.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Drama e Sir Alex-it

Sir Alex Ferguson tha se kishte frikë se nuk do të ishte më kurrë në gjendje të fliste përsëri pasi pësoi një hemorragji në...

Itali/ Milani kërkon të rigjejë busullën

Një problem muskular e ka shtuar Ante Rebic-in në një listë të gjatë lëndimesh tek ekipi i Milanit të vendit të dytë përpara transfertës...

Spanjë/ Sot derbi i madh i Madridit, loja bëhet serioze

Atletico Madrid pret Real Madridin në një derbi të kryeqytetit spanjoll që do të lërë gjurmë në garën për titull. Atletico kryeson kampionatin dhe...

Revoltat e dhunshme në Mianmar/ OKB: Ndaloni vrasjen e protestuesve

I dërguari i Kombeve të Bashkuara për Mianmar i ka bërë thirrje këshillit të sigurimit të KB të marrë masa kundër protestave të dhunshme,...

SHBA-ja lëshon alarm për sulm të ri kibernetik

Qeveria amerikane është duke bërë paralajmërime për sulme të mëdha kibernetike, të cilat mund të kenë shënjestruar serverët e kompanisë Microsoft, dhe të cilat...