E diel, 24 Tetor, 2021
19.5 C
Tirana

Shënohen 8 viktima nga koronavirusi në Iran, Turqia mbyll kufirin

Irani është bërë vendi i parë në Lindjen e Mesme, ku janë konfirmuar raste të infektimit me koronavirus.

Sipas mediave të huaja, koronavirusi ka shënuar 8 viktima në Iran dhe deri më tani janë raportuar edhe 43 persona të tjerë të infektuar. Përhapja e virusit në këtë shtet ka bërë që Turqia të mbyllë kufirin e saj me Iranin, si një masë parandaluese ndaj përhapjes së koronavirusit.

Virusi ka pasur një përhapje të madhe edhe në Itali, ku edhe u shënuan 2 viktimat e para. Ndërkohë numri total i viktimave të shënuara nga koronavirusi është 2,468.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Çfarë PD-je mund të sjellë Foltorja?

Nga: Ergys Mërtiri Mbështetësit e z. Berisha pretendojnë se Foltorja po sjell debatin dhe reflektimin që i ka munguar PD-së duke i kontribuar hapjes dhe...

Sherr mes afganëve në Shëngjin, 26-vjeçarja plagos bashkëjetuesin 

Një grua afgane ka qëlluar me thikë bashkëjetuesin e saj me kombësi afgane, mesditën e sotme në ambientet ku janë akomoduar në Shëngjin. 26-vjeçarja...

Serbia ndalon boksierët nga Kosova, Shqipëria braktis botërorin

Ekipi i boksit të Kosovës nuk është lejuar të hyjë në Serbi, për të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të boksit që mbahet në...

Futbollisti torturohet dhe grabitet në prani të partneres

Një yll i Premier Ligës është sulmuar nga banditë të maskuar në shtëpinë e tij, të cilët e kanë lidhur dhe torturuar para se...

Basha: Zotit mund t’i kem hyrë në hak, por jo Berishës!

Kryedemokrati Basha është treguar i hapur për mediat, ndërsa ka komentuar vendimin e tij për të përjashtuar Sali Berishën. Ai tha se nuk i...