E mërkurë, 8 Korrik, 2020
19 C
Tirana

Shenjat e fatit, horoskopi për sot

Më të lexuarat

Macron shkarkon ministrin e Brendshëm

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, shkarkoi të hënën nga detyra ministrin e Brendshëm, Christophe Castaner. Shkarkimi është pjesë e një riorganizimi të kabinetit qeveritar, pas...

Berisha publikon denoncimin/ Veliaj vendos taksë për t’u futur në Parkun e Liqenit

Hyrja për në Parkun e Liqenit të Tiranës, është bërë me pagesë. Ndonëse më herët nuk është bërë publike një gjë e tillë, qytetarët...

“10 mijë euro shpërblim”, policia kërkon ndihmën e qytetarëve për një person të rrezikshëm (FOTO)

Policia e Shtetit kërkon ndihmën e qytetarëve, për të gjetur një person shumë të kërkuar. Bëhet fjalë për shtetasin Talo Çela, 49 vjeç, lindur...

I sekuestrohen tri llogari bankare me vlera marramendëse, policia i nxjerr emrin ‘bosit’ nga Fieri

Pas një hetimi disamujor është bërë ekzekutimi i vendimit të Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, për vendosjen e konfiskimit të tri llogarive bankare...

“U largova nga Shqipëria, do isha viktima e radhës”, ish-drejtuesi i policisë flet pa ‘doreza’

Shkëlqim Pepkolaj ka mbajtur postin e zv-drejtorit të Drejtorisë Vendore të Policisë së Elbasanit, por dhe detyra të tjera të rëndësishme në Policinë e...

Ndryshimi mes trupit të gruas dhe burrit: 8 fakte që duhet t’i dini

Trupi i gruas, ndonëse mund të përshkruhet gjerësisht si i butë dhe delikat, ndodh të durojë edhe dhimbjet e paimagjinueshme të lindjes. Por kjo...

Situata shqetësuese në Shqipëri/ Mësuesja infektohet gjatë provimit të maturës

Koronavirusi po shtohet me ritme të frikshme. Situata në vendin tonë po njeh trend në rritje, e po kështu edhe bilanci i viktimave është...

Ndalohet në Rinas me mbi 18 mijë euro. Ja ku i kishte fshehur paratë 46-vjeçarja

Një 46-vjeçare është ndaluar në Rinas, me një shumë të madhe eurosh të padeklaruara. Ajo u kap gjatë kontrollit në aeroport, teksa kishte me...

“Lajm i bukur”, Rama bën publik zbulimin më të fundit në Shqipëri (FOTO)

Kryeministri Edi Rama, ka ndarë një lajm të bukur me qytetarët, sikundër e cilëson ai. Rama bën të ditur se Drejtoria Rajonale e Trashëgimisë Kulturore,...

‘Dialogu me Serbinë’, Hoti publikon pamje të pritjes nga Macroni

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka publikuar pamjet nga pritja shtetërore që i është bërë atij nga presidenti i Francës, Emmanuel Macron. Siç kanë konfirmuar...

Dashi
Situatat e vështira dhe bisedat prekëse, bëhen gjithmonë më të lehta kur jeni të sinqertë dhe të hapur për mënyrën se si ndiheni. Mos ndryshoni mënyrën se si shpreheni nga frika se do të shkaktoni një reagim të keq.

Demi
Të qenit i përqendruar plotësisht në atë që dëshironi, do t’ju ndihmojë të jeni një hap më afër arritjes së qëllimit. Shmangni shpërqendrimet. Kjo nuk është koha për të pushuar.

Binjakët
Më në fund po filloni të lidheni me dikë të ri në një nivel shumë më të thellë. Ky mund të jetë fillimi i diçkaje shumë tërheqëse. Sot, ju duhet të bëni gjithçka që të ndërtoni atë moment!

Gaforrja
Jini shumë të kujdesshëm ndaj njerëzve të tjerë sot, dhe ata mund të shpërblejnë vetëmohimin tuaj me një informacion të rëndësishëm. Vendoseni veten në shërbim të dikujt, dhe do të ndiheni i vlerësuar.

Luani
Nëse jeni të uritur për argëtim, sigurisht që do ta keni këtë për sa kohë që vazhdoni të buzëqeshni! Qëndrimi pozitiv do të tërheqë njerëz pozitivë drejt teje. Sot një dashuri e re duket në sfond.

Virgjëresha

Mos harroni të komunikoni me anëtarët e familjes. Një telefonatë do të jetë e nevojshme për të qetësuar njerëzit tuaj të dashur. Në aspektin financiar, mund të keni nevojë të tregoni me shumë kujdes sesa zakonisht me shpenzimet.

Peshorja
Sot, merrni kohën për të kuptuar se cilat janë detyrimet tuaja në një lidhje, dhe pastaj përcillni ato tek partneri juaj. Balancimi i dëshirave tuaja me dëshirat e njerëzve të rëndësishëm në jetën tuaj është një detyrë gati e pamundur.

Akrepi
Ju keni takuar shumë njerëz të rremë gjatë jetës tuaj, për ta njohur një të tillë menjëherë. Kështu që kur dikush t’ju mburret për gjëra që tingëllojnë shumë të mira, besoni instinktin tuaj.

Shigjetari
Po ndjeheni të ndritshëm dhe të këndshëm përbrenda, dhe kjo padyshim që po shfaqet nga jashtë sot. Komplimentet do të jenë të shumta, por përpiquni që të mos deheni prej tyre. Qëndroni me këmbë në tokë.

Bricjapi
Rruga e gjatë dhe e ashpër që keni realizuar mund të zbutet sot. Pamja po përmirësohet gjithashtu. Një person i ri në jetën tuaj mund t’ju shikojë me një vlerësim të madh. Me paratë do keni një raport të mirë.

Ujori
Ngjashmëritë që ndani me miqtë tuaj më të afërt, po bëhen aq intensivë sa filloni të ndiheni sikur jeni motra dhe vëllezër! Para se të humbni të gjithë sensin e identitetit tuaj, shkëputuni pak nga grupi. Më një person interesant mund të krijoni një lidhje të fortë sentimentale.

Peshqit
Ju jeni një person që përpiqet shumë për të bërë gjënë e duhur, kështu që mos i kushtoni vëmendje nëse dikush ju paragjykon. Fakti është se ju nuk keni nevojë t’i bëni përshtypje dikujt, pikëpamjet e të cilit mbi botën dhe jetën janë kaq të ngushta.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Pandemia/ Ushtria gjermane stërvit qentë për të identifikuar të infektuarit

Ushtria gjermane Bundeswehr po stërvit qentë për të identifikuar të infektuarit me virusin korona. Bundeswehri gjerman në bashkëpunim me Universitetin e Mjekësisë Veterinare (TiHo) në...

Zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut/ Ahmeti: Ja vijat e kuqe që s’i toleroj në koalicion

Politikani shqiptar në Maqedoninë e Veriut, Ali Ahmeti, ka folur në lidhje me zgjedhjet që do të mbahen në vendin fqinj më 15 korrik. I...

Fernando Alonso rikthehet në Formula 1

Fernando Alonso, i shpallur dy herë kampion bote ka vendosur që të rikthehet në Formula 1 me Renault sezonin e ardhshëm. “BBC” raporton se spanjolli,...

Mashtrimi 700 milionë euro me inceneratorët: Si u falsifikua studimi i fizibilitetit

Nga Klodian Tomorri Mashtrimi 700 milionë euro Si u falsifikua studimi i fizibilitetit të inceneratorit për të rritur faturën e buxhetit Një tabelë ekseli me shifra të...

Pandemia/ Rikthehen kufizimet në orar në komunat në veri të Kosovës

Shtabi i Krizave për komunat në Veri të Kosovës ka vendosur të rikthejë ndalimin e lëvizjes nga ora 21:00 deri në 5 të mëngjesit. Gjatë...