E premte, 15 Janar, 2021
6 C
Tirana

Sheiku i Mançester Siti “pushton” futbollin, blen klubin e 11-të

Grupi i futbollit të Mançester Sitit i ka shtuar edhe klubin e 11-të portofolit të skuadrave që ka në pronësi.

Gjigantët e futbollit bolivian, Bolivar, skuadra e kryeqytetit La Paz, është bërë pjesë e klubeve që ka në zotërim sheiku Mansur, duke e shtrirë akoma më shumë gjeografinë e tyre në Amerikën e Jugut.

Klubet në pronësi të tij janë: Mançester Siti (Angli), Girona (Spanjë), Melburn Siti (Australi), Nju Jork Siti (SHBA), Mumbai (Indi), Siçuan Jiuniu (Kinë), Montevideo Siti Torkue (Uruguai), Jokohama F. Marinos (Japoni), Lomel SK (Belgjikë) dhe Troje (Francë).

Ndërkohë, disa ditë më parë, heiku Mansur, ka blerë në mënyrë sekrete trofeun më të vjetër që ka mbijetuar nga kompeticioni më i vjetër i futbollit në botë, Kupës FA, për 760 mijë paund.

Kjo kupë ishte ekspozuar në Muzeun e Historisë së Futbollit dhe Mansur ka vendosur që ta lërë atje.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Pamje të rënda/Përplasen 2 makina, kalimtari që priste në trotuar humb këmbët

Kalimtari që u përplas sot nga një makinë në Tiranë, për fat të keq ka humbur të dyja këmbët. Aksidenti i rëndë ndodhi mëngjesin...

Ne nuk jemi gati për Evropën pa Angela Merkelin

Nga: Mujtaba Rahman “Politico.eu” 2021 është viti kur Evropa do të duhet të mësojë që të jetojë pa Angela Merkelin. Kancelarja gjermane do të tërhiqet...

Rama do fërkojë duart, për sa kohë që opozitarët mbeten pragmatistë

Nga: Ben Andoni Do kishin një zë shumë më të besueshëm për publikun shqiptar nëse do të tregonin se konform programit dhe fizionomive, partitë e...

Vendim i papritur/ Një tjetër konkurrent i “Për’puthen” lë emisionin

Pavarësisht shikueshmërisë dhe suksesit në "Për'puthen", konkurrentët të pakënaqur marrin vendime për të lënë emisionin. Emini nga Kosova, ka marrë vendimin e papritur për tu...

Pse opozita e Albinit, është më pranë fitores se opozita e Lulzimit

Nga: Kreshnik Spahiu Kosova dhe Shqipëria janë në prag të zgjedhjeve parlamentare. Çifti Vjosa dhe Albini ndryshojnë shumë nga Monika dhe Lulzimi? Nëse në Kosovë fitorja e...