Sharon Stone: ‘Unë u mbylla në banjë nga frika’

Sharon Stone ka zbuluar së fundmi se kishte pasur frikë nga plakja.

Aktorja pranoi se para se të mbushte 40 vjeç ajo nuk mund të pranonte të shihte shenjat e plakjes në fytyrën e saj.

62-vjeçarja, e cila sot është ndërgjegjësuar për pamjen e saj fizike , ka rrefyer se nuk ka më probleme me vitet që kalojnë.

Gjatë një interviste për revistën “Vogue” ajo tha: “Ishte një moment në të dyzetat ku u gjenda e mbyllur në banjë me një shishe verë, u mbylla dhe nuk doja të dilja. I thoja vetes : “Unë nuk do të largohem prej këtu derisa të pranoj plotësisht faktin që trupi im po plaket”.

Ylli i Hollivudit bëri të ditur që e do trupin e saj shumë më tepër tani sesa kur ishte e re. “Tani më pëlqen trupi im shumë më tepër se më parë. Kur isha e ri të gjithë më thoshin se çfarë duhej të bëja, çfarë nuk ishte në rregull me pamjen time fizike, tani jo më “, rrëfeu ajo.

“Gjëja më e rëndësishme për mua, sidoqoftë, është bukuria e brendshme, jo bukuria e jashtme.

Eshtë e rëndësishme të keni një etikë, një filozofi të jetës, të keni besim ose një besim që ju lejon të ruani një ekuilibër të caktuar të shpirtit. Për mua, është Budizmi. Kjo më ndihmoi të gjeja veten dhe unë zbulova se cili është çelësi për qetësi dhe bukuri kuptuar si formë dhe hijeshi e brendshme”, përfundoi ajo.