E martë, 2 Mars, 2021
12 C
Tirana

Shakohoxha flet për herë të parë për ‘pushimin nga puna’ të Bora Zemanit dhe Ilda Bejlerit

Komentatori e njëkohësisht gazetari i njohur i sportit, Dritan Shakohoxha, teksa ka qenë i ftuar mbrëmjen e së shtunës në emisionin “Mos i fol Shoferit”, ka folur për largimin nga Digitalb të dy moderatoreve të njohura të sportit, Bora Zemani dhe Ilda Bejleri.

“Një person të ikë nga puna; të gjithë thonë Shako, Shako! Nuk është e vërtetë, si fillim jam më i gjati për fat të keq, jam dhe më i madhi në moshë. Jam drejtor, nuk kam se çfarë të bëj, jam drejtor i Supersportit”, tha ai.

Referuar largimit të Zemanit dhe Bejlerit, ai deklaroi publikisht se nuk i ka hequr nga puna.

“Nuk është e vërtetë, unë nuk di të heq njeri nga puna. Unë jam gazetar sportiv, dhe them trajner s’do bëhem dot kurrë, se do e kisha bërë skuadrën me njëzet lojtar. Nuk di me thënë do rri njeri në stol. Gjithsesi njerëzit s’kanë pse të rrijnë në të njëjtin vend pune. Asnjë s’bën deklarata të tilla, janë abuzime portalesh”, është shprehur Shakohoxha.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Meta: Marshimin e nisur më 2 mars 2020 do ta çojmë deri në fund më 25 prill

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka rikujtuar manisfestimin e mbajtur prej tij më 2 mars të vitit 2020, teksa ka publikuar në rrjetet sociale,...

Pse ka tension iracional në politikën aktuale të Serbisë?

Nga: Spartak Ngjela Përse politikanët e lartë të Serbisë po flasin vetëm marrëzira force për çështjen e Kosovës, kur ajo është krijim amerikan dhe është...

COVID 19, Shqipëria mund të shohë për vaksina kineze apo ruse

Në përpjekje për të siguruar një mbrojtje masive të popullatës ndaj koronavirusit, Shqipëria mund të shohë edhe për përdorimin e vaksinave kineze apo ruse....

Mjekja shqiptare: Dy kompani italiane synojnë të nxjerrin vaksinën kundër Covid

Mjekja shqiptare në Itali, Rubena Maçi në një lidhje për ''Euronews'', tha se pavarësisht se Agjencia Italiane e Medikamenteve thotë se ata qe e...

U përfol se do largohej, Lacio merr vendimin për Strakoshën

Thomas Strakosha së shpejti do të kthehet për të luajtur si titullar te Lacio. Portieri, pasi kaloi një dëmtim të bezdisshëm që e detyroi atë...