Politikë

“Sfidat me të paaftët i kam fituar përherë”, paralajmërimi i fortë i Malajt


               Publikuar në : 17:08 - 05/12/19 M S

Pas pezullimit nga detyra të Arben Malajt si Këshilltar Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë, i menjëhershëm ka qenë edhe reagimi i këtij të fundit.

Me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, ai shprehet se tani do ta ketë më të lehtë të përballet publikisht me abuzuesit e pushtetit.

Mjaft i drejtëpërdrejtë në qëndrimin e tij, Malaj thotë se sfidat më të paaftët dhe shpifësit i ka fituar përherë moralisht dhe ligjërisht.

Statusi

Të dashur miq, sapo më njoftuan se qeveria ka vendosur pezullimin tim si anëtarë i Këshillit Mbikqyrës së Bankës së Shqipërisë. Tani do ta kem më të lehtë të përballem publikisht dhe ligjërisht me shpifsit dhe abuzuesit me pushtetin.

Falenderoj të gjithë ata që më kanë mbështetur dhe inspiruar që vendit tim ta shërbej me dashuri, profesionalizëm dhe integritet.

Sfidat me të paaftët dhe shpifësit i kam fituar përherë moralisht dhe ligjërisht. Asnjë karrige ministrore apo partiake nuk më ka penguar në angazhimet e mia profesionale, shkencore dhe politike. Ju falenderoj!
Arbeni.


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT