E enjte, 20 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

Sezoni i ri me risi! Aida Shtino rikthehet me një emision të ri, zbulohen detajet

Moderatorja Aida Shtino i ka munguar ekranit. Ajo mbetet një nga moderatoret më të pëlqyera për publikun, që nga periudha kur prezantonte emisionin “Njerëz të humbur”.

Duket se një projekt i ka rrëmbyer zemrën, dhe shumë shpejt do ti rikthehet publikut të saj. Por për çfarë bëhet fjalë, për këtë projekt kaq të komentuar në mediat rozë?

Programi titullohet “Identiteti”, dhe ka në themel gjithçka që përfshin këtë emër. Fokusi do të jetë kërkimi i një identiteti të humbur ndër shekuj, zbulimi i historive të patreguara më parë, të lëna në harresë ose edhe të humbura në kohë. Gjithçka që është mbajtur e fshehur ndër vite, por që përbën historinë dhe identitetin e kombit tonë, do të gjejë vend në një hapësirë të re në ekran, nën moderimin e Aida Shtinos.

“Identiteti” do të jetë në ekran çdo të premte, në orën 20:30, në ekranin e “Fax News”, nën moderimin e Aida Shtinos. Mësohet po kështu se në program do të jenë të ftuar personazhe të njohur të fushave të ndryshme, që do të sjellin për publikun këndvështrime të reja të historive të parrëfyera, mistere të lëna në harresë apo enigma që mundojnë ende sot shumë njerëz.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha pritet me protesta në Laç, ndërhyn menjëherë policia

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, është pritur me protesta në qytetin e Laçit. Simpatizantë të Partisë Demokratike që nuk janë dakord me të, kanë...

Meta ia merr këngës me Bujar Qamilin në Shkodër (VIDEO)

Për pak çaste, kreu i shtetit ka harruar zhvillimet politike, duke iu dedikuar pak vetes. Presidenti Meta ia ka marrë këngës me këngëtarin e...

Përplasja te “5 Maji”, Rama: E mira e përbashkët nuk merret peng nga askush

Dje nisi aksioni për shembjen e banesave në lagjen “5 maji” në Tiranë. Forcat policore rrethuan zonën, pasi një pjesë e banorëve kundërshtuan shembjen...

Donaldi shpallet banori më i padëshiruar në “Big Brother” (VIDEO)

Dje në "Big Brother Vip", banorët zhvilluan një spektakël, ku secili rrëmbeu nga një çmim. Pas spektaklit, Egzona si moderatore i ndau çmimet, ku...

Shpërthimi në Tonga, 500 herë më i fuqishëm se bomba atomike e Hiroshimës

Kombi i vogël ishullor i Tongës humbi një nga ishujt e tij më të vegjël, pasi një shpërthim gjigant vullkanik copëtoi tokën në copa...