E shtunë, 23 Janar, 2021
10 C
Tirana

Sërish telashe për Fjolla Morinën/Çështja e këngëtares merr rrjedhën e papritur

Çështja e Fjolla Morinës ka sjellë ‘përplasje’ në Prokurorinë e Kukësit. Drejtuesja e Prokurorisë, ka kërkuar që këngëtarja aq shumë e komentuar, Fjolla Morina, të gjykohet për trafik armësh, bashkë me biznesmenin Fisnik Syla dhe shoferin Fitim Muji, të cilët më parë u lanë të lirë.

Por kjo kërkesë është kundërshtuar nga prokurori i çështjes, i cili e ka regjistruar çështjen e Morinës për veprën penale “armëmbajtje pa leje”, ndërsa për dy të tjerët ka kërkuar të lihen të lirë.

Fjolla u kap pak muaj më parë në doganën e Morinës me dy armë zjarri me vete, teksa udhëtonte drejt Tiranës me Fitim Muji dhe biznesmenin, tani më i fejuari i saj Fisnik Syla.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Ndodhej në arrest shtëpie, arratiset këngëtarja Fjolla Morina

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...