E martë, 27 Korrik, 2021
35.5 C
Tirana

Sërish lëkundje tërmeti në Shqipëri

Pas frikës që shkaktoi tërmeti i djeshëm, duket se toka nuk ka të ndalur. Para pak minutash është regjistruar një tjetër tërmet me magnitudë 3.1 ballë i shkallës Rihter.

Epiqendra ishte sërish në Detin Adriatik. Nuk raportohet për dëme materiale.

Lëkundje me magnitudë 3 ballë po në Adriatik pati edhe mbrëmjen e djeshme.

Aktiviteti sizmik që ka nisur vitin e shkuar, duke kulmuar me atë të 26 nëntorit 2019, sollën në vëmendjen jo vetëm të njerëzve, por dhe të institucioneve përgjegjëse se Shqipëria është një vend me aktivitet të lartë sizmik.

 

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Koronavirusi/ Brataj e pranon: Varianti Delta ka ardhur në Shqipëri

Euro bie nën 122 lekë, vlera më e ulët që nga janari 2020

Kursi i këmbimit të euros me lekun vazhdon të rënien dhe të martën shënoi vlerën më të ulët që nga fillimi i vitit 2020. Sipas...

Integrimi/ Zaev ironizon BE-në: Kur të jenë gati, të na lajmërojnë

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka ironizuar Bashkimin Europian, në lidhje me vendimin për të mos hapur negociatat, për shkak të vetos...

Juventus/ Alegri prezantohet, për Ronaldon dhe Dybalën vit i rëndësishëm

Gjatë konferencës për shtyp Alegri foli për dy lojtarë kyç tek bardhezinjtë, për Dybalën dhe Ronaldon: “Ronaldo është një kampion i madh, një djalë...

Basha kapet pas problemit të vet dhe harron hallin e PD

Nga Skënder Minxhozi Raporti i OSBE/ODIHR për zgjedhjet e fundit i ngjan secilit prej raporteve të prodhuara nga ndërkombëtarët për proceset zgjedhore në Shqipëri në...

Futboll/ Të premten, shorti për kalendarin e Superiores dhe Kategorisë së Parë

Kalendari i Kategorisë Superiore 2021/22 dhe ai Kategorisë së Parë do të zbardhen këtë javë. Ditën e premte, në ambientet e sallës së konferencave të...