E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Serbët s’kanë të ndalur, e quajnë provokim shqiponjën e Gjon Muharremajt

Mediat serbe janë bërë sërish protagoniste, ku pasi kanë shpërthyer ndaj Anxhela Peristerit, kritika kanë patur edhe ndaj këngëtarit Gjon’s Tears.

Gjoni bëri simbolin e shqiponjës, kur Shqipëria i dha 12 pikë. Kaq ka mjaftuar që mediat serbe ti hidhen në sulm, duke e konsideruar si një provokim, e madje një skandal.

Me këtë gjest ai zemëroi serbët, shkruan portali kroat i lajmeve “24sata”. Gjon’s Tears arriti të marrë vendin e parë nga juria profesioniste, por kur u bashkuan me votat e publikut Italia përmbysi rezultatin duke kaluar e para. Franca e dyta dhe në vendin e tretë Zvicra.

Këngëtari me origjinë shqiptare që përfaqësoi Zvicrën, Gjon Muharremaj, njohur me emrin e artit Gjon’s Tears, shkëlqeu në “Eurovision”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Asnjë viktimë nga koronavirusi, 12 raste të reja në 24 orët e fundit

Situata epidemiologjike në vendin tonë paraqitet e qëndrueshme. Në 24 orët e fundit, janë regjistruar 12 raste të reja me Covid-19, nga 2.916 testime...

”Shpresoj të mos jetë si Trump”/ Putin flet për Biden para takimit në Gjenevë

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin shpreson se homologu i tij amerikan, Joe Biden, do të jetë më pak impulsiv se paraardhësi i tij, Donald...

Të shtëna me armë në SHBA, 13 të plagosur, autori ende i lirë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur të Teksas të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ku një person ka shtënë me armë duke lënë të...

Përmbyset autoboti me naftë në Elbasan, bllokohet shoferi

Një autobot me karburant është përmbysur mesditën e sotme në aksin rrugor Elbasan-Librazhd, pranë fshatit Xibrakë. Sipas informacioneve paraprake, mësohet se shoferin e ka zëne...

Shpërthimi i kontrolluar i ‘gjobës’ Becchetti

Nga: Agim Baçi Dikur qarkullonte në internet një letër që një vajzë i dërgonte së ëmës, e cila në thelbin e saj lidhej me gjetjen...