Selena Gomez: “Jam bipolare, por nuk kam frikë”

Aktorja dhe kantautorja amerikane 27-vjeçare ishte e ftuar në emisionin e Miley Cyrus ‘Bright Minded’në Instagram dhe tha se ka zbuluar se është bipolare vite pas luftës me shëndetin e saj mendor.

Megjithatë, ajo theksoi se sëmundja nuk e frikëson. “Kohët e fundit kam qenë në një nga spitalet më të mira të shëndetit mendor në Amerikë, McLean, dhe kam diskutuar faktin se pas viteve në të cilat kam pasur disa probleme kam kuptuar që isha bipolare. Dhe kjo më ndihmoi të dija më shumë. Nuk është e frikshme nëse e dini “.

Emisioni ishte gjithashtu një mundësi për të folur se si ta mbani larg ankthin gjatë epidemisë së koronavirusit. “Unë shkruaj shumë, besoj se po më ndihmon të elaboroj atë që po ndodh. Ndihmon gjithashtu të lidheni përsëri me njerëz me të cilët nuk keni qenë shumë të mirë… dhe ndoshta shfrytëzoni rastin për të thënë ‘Hej, shpresoj që ju të jeni mirë dhe të sigurt “.