E enjte, 20 Janar, 2022
-3.5 C
Tirana

Sekuestrohet 1.5 ton drogë e ardhur nga Shqipëria në Turqi

Xhandarmëria dhe policia turke kanë kapur 1.5 ton drogë të ardhur nga Shqipëria. Lënda narkotike është e llojit kanabis sativa, dhe u gjet në një zonë bregdetare, fshehur në një zonë të pyllëzuar.

Në operacionin e organizuar nga Xhandarmëria dhe Roja Bregdetare në lagjen Dalaman të Muglas, u sekuestruan 1.5 ton drogë.

Në përputhje me koordinimin dhe udhëzimet e Kryeprokurorëve Publikë të İzmirit dhe Torbalit, ekipet e Komandës së Xhandarmërisë së Provincave të Izmirit kundër Kontrabandës dhe Krimit të Organizuar janë informuar se një sasi e madhe e lëndës narkotike do të sillet në Turqi nga Shqipëria nëpërmjet detit.

Pas ndjekjes teknike dhe fizike, në operacionin e zhvilluar sot me mbështetjen e Komandës së Rojës Bregdetare nën koordinimin e Komandës së Xhandarmërisë së Provincës Muğla u sekuestruan 1.5 ton drogë.

Burimi i lajmit: medyatava. Përshtatur nga Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   "Do t'i fshijmë gjurmët e kësaj fatkeqësie", Erdogan pranë shqiptarëve

Basha i përgjigjet Metës pas takimit me Ballën

Kryedemokrati Basha ka dhënë garanci se PD nuk do t’i iki asnjë beteje, përfshirë edhe zgjedhjet vendore. Qëndrimi i tij pason pas deklaratës për...

Krijohet sistemi që “parashikon” pacientët më të rrezikuar me Covid-19

Shkencëtarët në Gjermani kanë zhvilluar një sistem të ri të inteligjencës artificiale, i cili analizon proteinat në një mostër të vetme gjaku te një...

PD po shkon drejt ndarjes?

Nga: Artur Ajazi Mendimi për një ndarje të mundshme të PD-së, po shprehet dhe promovohet hapur ditët e fundit në çdo ambient mediatik. Në dukje...

Në kërkim të racës Ariane: Misioni i bujshëm i nazistëve në pyjet e Amazonës

Nga: Pietro Emanueli Nazistët kishin një koncept racist mbi botën dhe marrëdhëniet ndërkombëtare, brenda së cilës Gjermania ishte qendra e gjithçkaje, dhe ishte mbi të...

Bardhi: Asnjë habi nga trekëndëshi i Bermudës.Reagon Blushi: Ç’na polli belaja!

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi, ka reaguar sa i takon qëndrimit publik të presidentit Meta, pas diskutimit për datën e zgjedhjeve të...