E enjte, 9 Korrik, 2020
34 C
Tirana

Së shpejti nënë, Jonida rrëfen “frikën” e bashkëshortit

Më të lexuarat

“Çdo veprim i njëanshëm do të përbënte prishje të marrëveshjes”, PD i përgjigjet Ramës

Partia Demokratike i ka kthyer përgjigje ftesës së kryeministrit Rama, i cili u shpreh i gatshëm për të arritur konsensus me opozitën jashtë parlamentare....

Merret vendimi/ Ja me sa vite burg dënohet Dritan Dajti

Gjykata e Elbasanit i ka bashkuar dy dënime në një ndaj Dritan Dajtit duke e dënuar përfundimisht me 25 vite burgim. Dritan Dajtit i kanë...

Aktori i serialit ‘Sulejmani i madhërishëm’ dhunon partneren e tij (FOTO)

Edhe aktorët e serialeve kanë një jetë të trazuar, me plot të papritura. Angazhimet e tyre profesionale dhe produkti i tyre, i nxjerr më...

Gent Cakaj shkarkon të gjithë stafin e ambasadës shqiptare në Athinë, i dërgon Metës emrin e ri

Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka shkarkuar të gjithë stafin e ambasadës shqiptare në Athinë, përfshi edhe ambasadoren. Një...

Pamje të rralla/ Ndodh 1 në 80 mijë raste, vjen në jetë fëmija me ‘këmishë’ (FOTO)

Një foshnje në maternitetin ‘Koço Gliozheni’ në kryeqytet, ka lindur i mbështjellë me qese amniotike, që në gjuhën popullore cilësohet si 'i lindur me...

Ekzekutimi i dy personave në Laç, Gjykata liron nga burgu Kreshnik Tushën

Kreshnik Tusha së fundmi është liruar nga burgu. 21-vjeçari, u ndalua nga policia për ngjarjen e 30 majit në Laç, ku mbetën të vrarë biznesmenët...

Lista e plotë/ Ja vendet ku shqiptarët udhëtojnë pa viza, por edhe ato ku viza duhet

Jemi në vigjilje të Krishtlindjeve dhe shumë pranë Vitit të Ri. Një pjesë e shqiptarëve duan që t’i kalojnë këto festa jashtë vendit. Por...

“Jep dorëheqjen, nuk izolohemi”, protesta në Beograd kundër shtetrrethimit (FOTO)

Pas masave të shtetrrethimit që lajmëroi presidenti Vuçiç, për shkak të përhapjes së koronavirusit, mbrëmjen e djeshme në Beograd nisën protestat. Mijëra qytetarë zbarkuan në...

Shqiptari që vuri gurin më të madh në themelet e kulturës islame

Frank Llojd Wright, një nga arkitektët më të mirë të kohës sonë shkroi në librin e tij: ‘Dy arkitektë kanë ardhur në tokë. I...

I sekuestrohen tri llogari bankare me vlera marramendëse, policia i nxjerr emrin ‘bosit’ nga Fieri

Pas një hetimi disamujor është bërë ekzekutimi i vendimit të Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, për vendosjen e konfiskimit të tri llogarive bankare...

E ftuar në një lidhje tek “Rudina” pasditen e djeshme Jonida Vokshi foli për ditët e saj në karantinë, ditëlindjen por sigurisht vëmendjen e kishte vogëlushja e saj që do vijë shumë shpejt në jetë.

Në lidhje me nepsin e saj gjatë pritjes së ëmbël, Vokshi shprehet se ajo është një llupëse shumë e madhe dhe frika e bashkëshortit të saj ishte sesa shumë ajo do shtonte gjatë shtatzënisë dhe tekat që do kishte me ushqimin.

Jonida Vokshi: “Unë jam një llupëse e përjetshme, gjithmonë Besniku më ka thënë se nuk di si do bëhesh ti dhe nuk di si do ja bëjmë ne, kur të ngelesh ti shtatzënë sepse do jetë një tmerr i vërtetë. Nuk di sa mund të shtosh, apo nuk di tekat që do kesh në ushqim, me nepset.

Por nuk më ka ndryshuar asgjë dhe shyqyr Zotit, se unë aq shumë neps që kam në përditshmëri dhe aq e shijoj dhe më pëlqen ushqimi, nuk do ishte fare e nevojshme që të shtoj gjatë shtatzënisë.

Lexo edhe :   Çiljeta flet për ‘shtatzëninë’

Por falë Zotit jam pothuajse njësoj, sigurisht që përpiqem të bëj kujdes për ushqimin në sensin që marr gjithçka. Jam konsultuar me gjinekologen time, që duhet për të mirën e bebit, që prej fillimit, ja bëj edhe qejfin vetes, që kështu pak nga të gjitha.”

Rudina Magjistari: “Po që nuk lëviz dot se për shembull gjatë shtatzënisë sugjerohet edhe
lëvizja, aktiviteti fizik. Si je adoptuar ti në kushtet e shtëpisë për pak aktivitet fizik?”

Jonida Vokshi: “Po mundohem në oraret e lejuara, sigurisht në vendet që janë pothuajse më më shumë gjelbërim të dal dhe të eci, të lëviz diçka 30 minuta ose një orë gjatë ditës, që të mbaj edhe muskujt në lëvizje sepse gjatë muajve të fundit është e këshillueshme kjo gjë dhe nuk është aspak mirë që ne të rrimë shtrirë gjatë gjithë kohës. Sigurisht mundohem me këto kushte, sigurisht pa i dhënë presion vetes.”

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Presidenti i infektuar hoqi maskën në konferencë! Gazetarët, zero tolerancë ndaj tij

Presidenti i Brazilit Jair Bolsonaro para disa ditësh konfirmoi se ishte infektuar me koronavirus. Rikujtojmë se herë pas here ai injoronte pandeminë duke thënë se...

Do të shkoni nesër në plazh? Temperatura të larta deri në 35 gradë

Sot pasdite (e enjte, dt. 09) dhe nesër (e premte, dt. 10) nuk priten reshje. TEMPERATURAT Nesër (e premte, dt. 10) temperaturat minimale dhe maksimale të...

Deputetët nuk e votojnë rezolutën e Osmanit për shkarkimin e Rakic

Deputetët e Kuvendit të Kosovës nuk e kanë votuar rezolutën e propozuar nga kryeparlamentarja, Vjosa Osmani, për shkarkimin e zv/kryeministrit Goran Rakic. Pas propozimit të...

Turizmi “shpresa” e ekonomisë/ Beqaj: E premtja dhe e hëna të jenë pushim

Aktualisht ekonomia shqiptare nuk është në ditët e saj më të mira, kjo për shkak të pandemisë. Por ish-ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj, tanimë...

Kuvendi mbetet pa opozitën! Murrizi merr deputetët dhe largohet

Pas më shumë se 4 orë e 30 minutash, deputetët e opozitës parlamentare kanë braktisur sërish seancën plenare para përfundimit të saj. Kreu i...