E premte, 15 Janar, 2021
3 C
Tirana

S’do ta besoni/ Biznesmeni indian vendos maskë floriri për tu mbrojtur nga virusi

Frika nga pandemia ka detyruar njerëzit të marrin masa nga më të ndryshmet, po kaq edhe të çuditshmet. Një biznesmen indian, nuk e ka menduar dy herë, por ka porositur një maskë për vete e cila është e gjitha me flori. Një maskë e tillë është e rrallë, mos të themi që është rasti i parë ku një person mban maskën prej floriri.


Biznesmeni indian, Shankar Kurhade, ka vendosur që të mbrohet nga koronavirusi me një maskë tepër të veçantë, me vlerë 4.000 dollarë.

Vlera e maskës është kaq e lartë, pasi ajo është prej floriri. Ndërsa biznesmeni thotë që shumë qytetarë e ndalojnë në rrugë dhe i kërkojnë të bëjë foto me të.

“Njerëzit më kërkojnë “selfie”, habiten kur më shohin me një maskë ari nëpër supermarkete”, ka thënë biznesmeni.

“Unë nuk jam i sigurt nëse do të jetë efektive për të më mbrojtur nga një infeksion koronavirus, por unë jam duke marrë masa të tjera paraprake”, shtoi ai.

49-vjeçari është shprehur më tej se i pëlqen të zbukurohet me xhevahire ari që peshojnë një kilogram, duke përfshirë një byzylyk, gjerdan dhe unaza në secilën gisht të dorës së djathtë.

Edhe në Indi maska është e detyrueshme për t’u vendosur në ambjente publike, në përpjekje për të parandaluar përhapjen e virusit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Pronat në jug/ Lame: Meritojmë medalje, bëmë një hartë se nuk ka pasur

Kreu i Kadastrës, Artan Lame ka folur lidhur me pronat e minoritarëve grekë në jug të vendit. Përballë kreut të OMONIA-s, Fredi Belerit, Lame u...

Dëshmi rrëqethëse: Lashë mbi 4 mijë euro në Sanatorium, babain e lanë pa bukë

Një ditë më parë emisioni “Stop” transmetoi dëshminë e vajzës së të ndjerës që ndërroi jetë nga Covid-19 në spitalin “Shefqet Ndroqi”. Ajo tregoi...

”Boshatiset” stoli i PSG, trajneri Poçetino infektohet me Covid-19

Trajneri i ri i Paris SG, argjentinasi Mauricio Poçetino, ka rezultuar i infektuar me Covid-19. Lajmi bëhet i ditur nga vetë klubi kryeqytetas, në prag...

Spiropali: Që nga 2013 janë regjistruar 235 mijë vende pune më shumë

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali është shprehur se që nga viti 2013 në vendin tonë janë regjistruar 235 mijë vende...

SHBA vijon tërheqjen e trupave nga Afganistani, kanë mbetur vetëm 2.500

Ushtria amerikane ka ulur nivelin e trupave në Afganistan në 2.500. Ky është niveli më i ulët i pranisë amerikane në gati dy dekada,...