E martë, 2 Mars, 2021
18 C
Tirana

 “S’do na ndahen fatkeqësitë”, Paloka nxjerr foton dhe shigjeton Ramën

Ish-deputeti Edi Paloka ka dalë me një deklaratë të papritur ndaj kryeministrit Rama. Pas lëkundjeve të tërmeteve që na shoqëruan natën që lamë pas, Paloka shënjestron kryeministrin lidhur me situatën në fjalë.

Në mesazhin e radhës në rrjetin social Facebook, numri dy i PD shkruan se derisa të jetë në krye të vendit Edi Rama, nuk do të na ndahen fatkeqësitë.

Disa lëkundje tërmeti janë ndjerë prej mbrëmjes së kaluar në Shqipëri. Sipas EMSC, më e larta është regjistruar me magnitudë 4.5 të shkallës rihter me epiqendër detin Adriatik.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

A është një makinë elektrike më e mirë për planetin?

Nga: Benjamin Plackett “Live Science” Cili është më i mirë për Tokën: një automjet elektrik aponjë automjet me karburant? Përgjigja për këtë pyetje mund të...

Arbitri mbylli ndeshjen, VAR ndërhyn dhe ndryshon rezultatin në minutën e 101

Një episod tejet i veçantë është regjistruar në kampionatit danez, në ndeshjen mes Kobenhagenit dhe Arahus. Ndeshja u mbyll në një barazim spektakolar 3-3, me...

Përshtypje nga takimi me 90-vjeçarin Gorbaçov dhe historia e Katovicës

Nga: Shpëtim Nazarko Kohë pas takimit me Gorbacovin në Terni të Italisë, shefi i Sant Egidios, Imzot Vincenzo Palia, më tregoi një copëz tjetër që...

Iu gjetën 250 mijë euro dhe 16 mln lekë, gjykata liron mjekun Edvin Prifti

Gjykata e Posaçme e Apelit kundër Krimit dhe Korrupsionit, (GJKKO) ka liruar mjekun kardiolog të QSUT-së, Edvin Prifti. Apeli ka shfuqizuar vendimin e mëparshëm atë...

COVAX do të shpërndajë 237 milion doza vaksinash në 142 shtete

Përfaqësues të programit të ndarjes së vaksinave COVAX thanë të martën se do të shpërndajnë 237 milion doza të AstraZeneca në 142 vende deri...