E enjte, 5 Gusht, 2021
29.5 C
Tirana

Salah i papërmbajtshëm, Dzeko: Ja çfarë i kërkova pas shortit

Roma do të përballet sonte në “Anfield Road” me skuadrën e Liverpool në gjysmëfinalen e Champions League. E veçantë do të jetë përballja e lojtarit më të mirë të momentit në Angli me ish-ekipin e tij që e la një vit më parë, Mohamed Salah. Edin Dzeko para ndeshjes ka zbuluar një bisedë që ka pasur me ish-shokun e skuadrës para kësaj ndeshje kaq të rëndësishme.Dzeko i ka uruar fat Salahut në thyerjen e rekordeve të golave në Premier League duke shënuar 41 gola që i kanë ndihmuar të shpallet Lojtar i Vitit, por i ka kërkuar të mos shënojë kundër ish-skuadrës.“Shkruajmë shpesh. Kur u hodh shorti i gjysmëfinales, i shkrova dhe i urova fat në thyerjen e rekordit në Premier League, por i thashë të mos shwnojw kundër nesh!”, ka thënë Dzeko. Nga 41 golat e shënuara këtë sezon, Salah nëntë i ka realizuar në Ligën e Kampionëve.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Për lexim gjatë gushtit”

Nga: Skënder Minxhozi Ka qenë një kohë kur nxënësve ju jepej, gjatë pushimeve verore, një listë me libra për t’i lexuar. Atij brezi që e...

Kursi i këmbimit/Rritje e lehtë e euros, dollarit dhe paundit

Në kursin e këmbimit valutor, sot vihet re një rritje e lehtë e euros, paundit britanik,  dollarit dhe frangës zvicerane. Më poshtë do të gjeni...

Zhvillimet kryesore në rajon në 24 orët e fundit

Çfarë ka ndodhur në rajon në 24 orët e fundit 1- Profesori i shkencave politike: Forcimi i sovranitetit të Kosovës, garanton integrimin e gjithë rajonit 2-...

Çfarë po ndodh rreth nesh? Ngjarjet kryesore në botë në 24 orët e fundit

Njihuni me titujt kryesorë të zhvillimeve në botë 1-Hungaria kërkon daljen nga Bashkimi Europian 2- Vetëvritet oficeri i katërt i policisë që iu përgjigj trazirave në...

39% e shqiptarëve nuk janë në gjendje të bëjnë një javë pushime në vit

Një anketë e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, e azhurnuar në Barometrin e Ballkanit 2021, tregoi se 39% e familjeve në Shqipëri nuk e përballonin...