E premte, 3 Dhjetor, 2021
10.5 C
Tirana

Saimir Tahiri mbërrin në gjykatë, ja me çfarë transportohet dosja e tij (Video)

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka mbërritur në orën 09:45 në Gjykatën e Krimeve të Rënda.

Tahri shfaqet në shoqërinë e avokatit të tij, Maksim Haxhia, ku pritet te zhvillohet seanca paraprake në ngarkim te tij.

Ndërkohë, në videon e mëposhtme siguruar nga ‘Report TV’,  bie në sy volumi i dosjes së Tahirit, i cili përmban 53 fashikuj duke detyruar punonjësit që t’i transportojnë në seancën gjyqësore me ‘karrocë’.

Shqyrtimi i hetimeve të Prokurorisë do të bëhet sot, pasi seancën e shkuar nuk ishin njoftuar 3 të hetuarit e tjerë, ish-policët Jaeld Çela, Gjergji Kohila dhe Sokol Bode, që ndodhen në arrati prej më shumë se një viti.

Pas seancës së fundit, e cila dështoi, Maksim Haxhia doli në një komunikim për mediat dhe dhe paralajmëroi se nëse vijojnë zvarritjet do të kërkojë gjykim të shkurtuar.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bora dhe Semi do të “hakmerren” ndaj Donaldit në “Për’puthen Prime”

Puthjet e Donaldit me Beatrixin, kanë shkaktuar një bum komentesh në rrjet. Fansat janë ndarë në grupe, ndërsa ende nuk ka patur një reagim...

Sfida mes një intelektuali që kërkon të vërtetën dhe një politikani që gënjen

Nga: Andi Bushati Ka një aksiomë të mirënjohur që shpjegon përplasjen e një politikani me një intelektual në arenën publike: Sipas saj, i pari tenton...

S’donte të bënte vaksinën, italiani shkoi me krahun prej silikoni

Disa mund të akuzohen se po përpiqen t'i shmangen sistemit për të marrë një certifikatë vaksine, por mbase askush nuk është aq i shkathët...

S’ka më lavazhe e servise makinash poshtë pallateve!Veliaj tregon masat e reja

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, gjatë një dëgjese të zhvilluar me ministren e Mjedisit dhe Turizmit, Mirela Kumbaro, dhe përfaqësues të institucioneve të përfshira...

Vrasja e ish-deputetit, Artan Hoxha nxjerr videon

Kristian Klemendit dhe Marjan Kolës, të dyshuar për vrasjen e Pashko Ujkës u është komunikuar arrestimi ditën e sotme. Edhe pse ata kanë mohuar...