E hënë, 18 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

Sa kushton seti parandalues ndaj koronavirusit? Qytetarët marrin masat

Një set i thjeshtë parandalues ndaj koronavirusit për çdo qytetar të interesuar, fillon nga 200 lekë, në rastet kur nuk ka abuzim nga ana e depove apo farmacive për shkak të kërkesës së lartë. Farmacisti Hysni Roci, sqaron për SCAN çmimet normale për produktet kryesore që sigurojnë mbrojtjen nga virusi, i cili ka prekur shtetin fqinj, Italinë.

Por në kushtet kur depot kanë kërkesë të lartë nga ana e farmacive, për shkak të fluksit të interesimit nga ana e qytetarëve të paktën 3 ditët e fundit, çmimet e produkteve pësojnë rritje. Dhe ky grup produktesh të nevojshme, aktualisht mund të tejkalojë vlerën e 1 mijë lekëve./ SCAN

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Si u përgjysmuan në tetë vjet humbjet në sistemin energjitik shqiptar

Nga: Ilir Beqaj Prodhimi i energjisë elektrike në vite Vihet re që nga viti në vit ka luhatje të ndjeshme të energjisë elektrike të prodhuar në...

“U lodha, nuk dua të më shohë mami”, Semi shpërthen në lot para Donaldit

Semi ka patur një moment të tensionuar, pas izolimit brenda një shtëpie të monitoruar me kamera 24 orë. Shkëputja nga jeta e përditshme, duket...

Aksident i pesëfishtë në Durrës

Një aksident i pesëfishtë, fatmirësisht pa të lënduar ka ndodhur mëngjesin e sotëm në zonën e Currilave në Durrës. Një mjet me targa italiane, ka...

Bora Zemani shuan heshtjen për raportin mes Semit dhe Donaldit

Prej startimit të "Big Brother VIP", shumë është aluduar për një pëlqim të mundshëm ndërmjet Donald Veshajt dhe Semi Jaupajt. Mediat rozë kthyen në...

“S’ka vend për panik”, përfaqësuesja e IGJEUM flet pas tërmetit në Lezhë

Mbrëmjen e djeshme, vendi ynë u trondit nga një tërmet 4.5 Rihter me epiqendër në Lezhë. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, tërmeti ishte me magnitudë...