E diel, 7 Mars, 2021
11 C
Tirana

Sa donacione u mblodhën nga koncerti i bamirësisë mbrëmë, shifra

Mbrëmjen e djeshme në Tiranë u organizua “Koncerti i Solidaritetit”, për mbledhjen e fondeve për të prekurit nga tërmeti. Sipas informacioneve mbrëmë nga biletat dhe donacionet e të ftuarve janë mbledhur rreth 1 milion dollarë.

Koncerti u organizua nga kryemistri Rama dhe kanë qenë të pranishëm shumë përfaqësues nga biznesi në Shqipëri dhe Kosovë. Nga biletat e shitura janë arkëtuar 58.570.382 lekë.

Donacionet:

10 milion lekë donacion nga ‘Bnes Albania’;

100 mijë Euro, donacion nga kompania ‘Brunes’;

200 mije Euro, donacion, ‘Spitali Amerikan’ ;

100 mije Euro, ‘Air Albania’ ;

50 mije euro ‘Firma Novamat’ nga Prishtina.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Drama e Sir Alex-it

Sir Alex Ferguson tha se kishte frikë se nuk do të ishte më kurrë në gjendje të fliste përsëri pasi pësoi një hemorragji në...

Itali/ Milani kërkon të rigjejë busullën

Një problem muskular e ka shtuar Ante Rebic-in në një listë të gjatë lëndimesh tek ekipi i Milanit të vendit të dytë përpara transfertës...

Spanjë/ Sot derbi i madh i Madridit, loja bëhet serioze

Atletico Madrid pret Real Madridin në një derbi të kryeqytetit spanjoll që do të lërë gjurmë në garën për titull. Atletico kryeson kampionatin dhe...

Revoltat e dhunshme në Mianmar/ OKB: Ndaloni vrasjen e protestuesve

I dërguari i Kombeve të Bashkuara për Mianmar i ka bërë thirrje këshillit të sigurimit të KB të marrë masa kundër protestave të dhunshme,...

SHBA-ja lëshon alarm për sulm të ri kibernetik

Qeveria amerikane është duke bërë paralajmërime për sulme të mëdha kibernetike, të cilat mund të kenë shënjestruar serverët e kompanisë Microsoft, dhe të cilat...