E shtunë, 26 Shtator, 2020
16 C
Tirana

Ryshfet për ndryshimin e masës së sigurisë/ “Janë 3 gjyqtarë, nga 2 mijë euro secili”, zbardhen përgjimet e gjyqtares

Më të lexuarat

U ekzekutua nga RENEA/ Çfarë u gjet brenda shtëpisë së të moshuarit në Elbasan

RENEA ka ekzekutuar sot Lefter Zhidrun, pas më shumë se 5 orësh rezistencë nga 71-vjeçari në banesën e tij. RENEA u fut nga tarraca e...

RENEA/ Kush e jep urdhrin e ekzekutimit? Eksperti tregon hapat që ndiqen

Një nga efektivët e RENEA ka treguar se si funksionon reparti RENEA në një situatë të ngjashme me ngjarjen e djeshme dhe kush janë...

“Kemi një specialist të ri që ka dalë në qarkullim”, Artan Hoxha zbardh detajet e forta të atentatit ndaj Preng Gjinit

Pak ditë më parë, 51-vjeçari Preng Gjini të cilit iu hodh makina në erë në Tiranë, nuk dha të dhëna të vlefshme për hetimin...

Prej 17 muajsh në kërkim, gjendet trupi i pajetë i 36-vjeçarit shqiptar në Greqi

Pas 17 muajsh kërkimi, është gjetur në Greqi trupi i pajetë i 36-vjeçarit shqiptar, Laert Beqaj. Ky i fundit humbi gjurmët mesnatën e 9...

“I kishte ardhur dita e perëndisë!”, ja çfarë thotë djali i madh i 71-vjeçarit që u ekzekutua në Elbasan (VIDEO)

71-vjeçari që u ekzekutua në përplasjen me forcat RENEA, ishte divorcuar dy herë më parë. Djali i Lefter Zhidrus ka thënë në një prononcim...

Ju atje “lart”, merreni videon e këtij burri që qan dhe shikojeni natë e ditë (VIDEO)

Nga: Mentor Kikia Ky burrë është një fermer në Korçë, i cili në janar i preu mollët që kishte mbjellë, sepse nuk e shiste dot...

“Pse i ndihmon kaq shumë njerëzit?”/ Rrëfimi prekës i Cunmulajt: Dua t’i ngjaj mamit sa thoi i gishtit të këmbës

Modelja e njohur, Emina Cunmulaj ishte ftuar sot në emisionin “Historia ime” në Tv Klan, teksa ka bërë një rrëfim si asnjë herë më...

Bilanci/ Bie ndjeshëm numri i rasteve të reja në vend

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë shënuar viktima nga koronavirusi në vend. Fatkeqësisht e kanë humbur betejën me...

Detaje tronditëse nga masakra në Elbasan/ Lefter Zhidru kishte lidhje me bandat në Elbasan, Vlorë dhe Sarandë

Grupi hetimor po kryen veprimet e fundit të këqyrjes së vendit të ngjarjes, pas masakrës në Elbasan. Në banesën e 71-vjeçarit Lefter Xhidru, janë...

Ndodh e papritura në emisionin “Përputhen”, konkurrenti largohet me urgjencë nga studio (VIDEO)

Çdo ditë emisioni "Përputhen” në Top Channel ofron shumë surpriza. Me plot të papritura ishte emisioni i djeshëm, ku një nga protagonistët e ka...

Dje SPAK realizoi arrestimin e parë në radhët e sistemit të drejtësisë. Në pranga ra gjyqtarja e Apelit të Korçës, Mimoza Margjeka, e cila akuzohet për korrupsion.

SPAK ka zbuluar pazaret që bëjnë gjyqtarët dhe avokatët për të nxjerrë kriminelët nga burgu. Në pranga ka rënë gjyqtarja e Apelit të Korçës, Mimoza Margjeka, e cila akuzohet për korrupsion, pasi në bashkëpunim me bashkëshortin e saj Arben Cara, avokatin Skënder Demiraj dhe dy persona të tjerë Nejton Bali e Klaudjo Zhilla, ka përfituar në mënyrë të paligjshme, një shumë prej 6.000 eurosh.

Abc News ka zbardhur përgjimet e kryera nga SPAK në muajin korrik, ku zbuluan korrupsionin e gjyqtares Mimoza Margjeka. Avokati Skënder Demiraj ka biseduar me Nejton Balin, pas kërkesës së këtij të fundit për t’i nxjerrë vëllanë nga burgu.

Në një nga përgjimet e SPAK-t, Nejton Bali telefonon nënën e tij dhe i thotë se “Kërkojnë fillimisht 6 mijë euro. Janë 3 gjyqtarë, nga 2 mijë secili”. “10 mijë euro ose vëllai dënohet 5-10 vite burg” është një tjetër përgjim i regjistruar.

Lexo edhe :   Murrizi lëshon deklaratën e fortë: Rama dhe Basha janë subjekt i SPAK

Ndërkohë që avokati Skënder Demiraj i thotë Nejton Balit se “Kam futur njerëz me peshë”, duke i dhënë garanci për lirimin e të vëllait nga burgu.

Pronari i hotelit në Korçë ku u takua Zhilla, në një nga përgjimet thotë se “E vështirë, ta shoh e të kthej përgjigje”. Këto janë disa nga përgjimet e SPAK-ut në muajin korrik, kur po bëheshin lëvizjet për lirimin e trafikantit të emigrantëve, raporton Abc News.

Nejton Bali, vëllai i të dënuarit, dhe Klaudjo Zhilla, kanë luajtur rolin e sekserit, përmes njohjeve që kanë pasur me Arben Carën dhe Mimoza Margjekën.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Opozita e Bashës si lule artificiale

Nga Lorenc Vangjeli Në Tiranë, por dhe gjithkund gjetkë, gjithçka e ka një çmim. Shëndeti, dashuria, karriera, fati e madje edhe mosha kalendarike mund të...

Rrëzimi i avionit dhe 26 viktimat, Presidenti i Ukrainës e shpall këtë të shtunën ditë zie

Ekipet e kërkim-shpëtimit po vazhdojnë punën në zonën ku një aeroplan ushtarak i Ukrainës u rrëzua. Të shtunën, autoritetet thanë se kanë gjetur edhe...

Stresi konfirmohet pozitiv me koronavirus

Reperi i njohur, Arkimed Lushaj, i njohur me emrin artistik Stresi, bëhet artisti i radhës që konfirmon se është infektuar me koronavirus. Lajmin e ka...

Reshjet e dendura/ Xhaçka: Parashikimet për javën e ardhshme janë shqetësuese

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, doli në një deklaratë për mediat mbi situatën në vend për shkak të motit të keq. Ministrja paralajmëroi se intensiteti...

Bilanci/ Bie ndjeshëm numri i rasteve të reja në vend

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë shënuar viktima nga koronavirusi në vend. Fatkeqësisht e kanë humbur betejën me...