E diel, 16 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

Rusi/ Shpërthen një depo armësh, evakuohen rreth 2 mijë banorë

Në një depo armësh në rajonin Ryazan në jug-lindje të Moskës, ka shpërthyer një zjarr i madh.

Si pasojë janë evakuuar rreth 2.000 persona, ndërsa më shumë se 400 zjarrëfikëse po punojnë për të bërë të muinduar shuarjen e flakëve.

Ministria e Emergjencave u shpreh se zjarri ka nisur fillimisht në disa shkurre të thatë dhe më pas ka shpërthyer edhe në depon me armë.

Fatmirsisht nga ky incident nuk ka pasur viktima. Incidente të tilla janë relativisht të zakonshme në Rusi për shkak të sasive të mëdha të depove me municione.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shuhet legjenda e futbollit shkodran, e mundi sëmundja

Një sëmundje e rëndë ka mposhtur legjendën e futbollit shkodran, Ramazan Rragami, i cili u shua në moshën 77-vjeçare. Rragami vuante prej vitesh nga një...

Falsifikimi i dokumenteve/Gjykata liron nga burgu vëllain e Sheila Haxhiraj

DVP Lezhë në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe atë të Elbasanit, finalizuan operacionin “Identiteti”. Nga finalizimi i operacionit, pas tre muajsh hetime, u zbulua...

Misteri afrikan: Pse C*vid-19 ka shkaktuar më pak vdekje se kudo tjetër?

Nga: Federico Giuliani “Il Giornale Është një kontinent i madh, rreth 7 herë më i madh sesa Bashkimi Evropian, dhe i banuar nga pothuajse 1.5 miliardë...

“Basha është pronar i basteve”/PD ia kthen Berishës: Mashtrues kronik!

Partia Demokratike ka përgënjeshtruar akuzat e ish-kryeministrit Berisha, ku tha se kryedemokati Basha është pronar i basteve. Shigjetimet e Berishës ndaj Bashës erdhën nga...

Zgjedhjet lokale, kurthi pervers i Metës për Bashën

Nga: Andi Bushati Pak kohë përpara se Gjykata Kushtetuese të vendosë nëse Presidenti i Republikës e ka tejkaluar rolin e tij për të qënduar mbi...