E shtunë, 25 Shtator, 2021
14.5 C
Tirana

Rudina Hajdari: Unë dhe vëllai im luftojmë për të njëjtin qëllim, s’jam tradhtare!

Rudina Hajdari është deputete e Kuvendit të Shqipërisë, duke marrë riskun për të mos qenë më pjesë e Partisë Demokratike që e nxori deputete. Vendimi i vajzës se Azemit, Rudina Hajdari, për të mos djegur mandatin e deputetes, ka shkaktuar reagime të shumta, jo vetëm në skenën politike, por edhe në opinionin publik. Përpos zërave kundërshtues gjatë ditëve të fundit, ajo vijon e qetë me agjendën e saj. Lidhur me faktin që i vëllai i është gjendur krah Bashës në protesta, ajo tha se të dy luftojnë për të njëjtin qëllim, që është demokracia.

Zonja Hajdari, përse nuk dogjët mandatin?

Rudina Hajdari: Do ta them në Parlament

A ndihesh tradhtare?

Rudina Hajdari: Absolutisht jo.

Vëllai juaj ka qëndruar përkrah zotit Basha në protesta, ndërsa ju jeni në Parlament

Rudina Hajdari: Unë dhe vëllai im luftojmë për të njëjtin qëllim, ardhjen e demokracisë. Nuk kemi asnjë kundërshtim me njëri tjetrin.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Yuri Kim me porosi të qarta nga Uashingtoni, vulos fundin tragjik të Berishës

Dje, Gjykata e Apelit të Posaçëm Kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit vendosi rihapjen e hetimeve për tragjedinë e "Gërdecit". Nga ana tjetër, ambasadorja...

Aksident në Kuçovë, shoferi shpëtohet katër orë pas bllokimit në kamion

Në Kuçovë ka ndodhur mrekullia, ku shoferi është shpëtuar katër orë pas bllokimit në kamion. Drejtuesi i kamionit me inicialet A. P.,  që mbeti...

Njihuni me këmbimin valutor, 25 shtator 2021

Në kursin e këmbimit valutor, sot vihet re një rritje e lehtë e dollarit, frangës zvicerane, paundit britanik dhe euros. Më poshtë do të gjeni...

E shtuna me diell dhe temperatura deri në 30 gradë

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash, duke sjellë mot me diell në të gjithë territorin. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do...

Në rritje kërkesat për azil, arrijnë nivelin më të lartë të pas-pandemisë

Kërkesat për azil nga shqiptarët kanë filluar rritjen graduale pas lehtësimit të kritereve të udhëtimeve në vendet e Bashkimit Europian, por sërish ato mbeten...