E martë, 21 Shtator, 2021
15.5 C
Tirana

Rudina Hajdari doli kundër PD, ish-ministri: Është në moshën që i falen gabimet

Ish ministri i Jashtëm Besnik Mustafaj, i ftuar në “News24” ka komentuar përjashtimin e Rudina Hajdarit nga Partia Demokratike, pas zgjedhjes që bëri kjo e fundit për të mos dorëzuar mandatin e deputetit.

Ai është shprehur se “Rudina Hajdari është në moshën që i lejohen gabimet”, dhe se “të bërit politikë” nuk është gjenetike, ndërsa gabimet janë dhe pjesë e mësimit.

“Hajdari është mbiemër i nderuar. Bërja politikë nuk është gjenetike. Ajo është në moshën kur i lejohen gabimet dhe gabimet janë pjesë e mësimit”, u shpreh shkurt Mustafaj.

Përsa i takon qëndrimi të ndërkombëtarëve për vendimin e PD në lidhje me djegien e mandateve, u shpreh se ishin të pritshme, por nuk e kupton se si i kërkojnë Bashës të tërhiqet pasi është një vendim që nuk ka kthim.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   “Për një PD më të bashkuar”, “Foltorja” e Berishës zhvendoset në Fier

Kosova ndalon hyrjen e mjeteve me targa serbe, Drecun: Aksioni i planifikuar

Kryetari i Komisionit për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun, ka deklaruar se aksioni i Njësisë Speciale të Kosovës rreth vendosjes së reciprocitetit...

Ndodh edhe kështu/Nuk siguroi dot biletën, tifozi fshihet në tualetin e femrave

Për të parë skuadrën e zemrës, ia vlen çfarë do lloj sakrifice. Një tifoz skocez i skuadrës së Sëlltikut është përballur me një të...

E mendonin të vdekur në Pukë, si i dështoi plani për inskenimin e vrasjes

Vijojnë hetimet ndaj biznesmenit italian Davide Pecorelli, të cilit i dështoi plani për inskenimin e vrasjes. Shqipëria nis hetimet për "shkatërrim prone" e "dëmtim...

Thellohet tragjedia, shuhet familja Gjoka nga shpërthimi i bombolës së gazit

Pas dy motrave dhe mamasë, ka humbur jetën edhe djali 12-vjeçar i familjes Gjoka. Enriko Gjoka 12 vjeç, fatkeqësisht nuk ia ka dalë t'i...

Vendimi/Çfarë është reciprociteti për targat e Serbisë? Blindohet kufiri

Duke parë situatën e agravuar tashmë mes Kosovës dhe Serbisë, Ministria e Punëve të Brendshme ka kërkuar nga ana e qytetarëve që të shfrytëzojnë...