E hënë, 27 Shtator, 2021
20.5 C
Tirana

Rudina doli kundër partisë, Salianji i kërkon të reflektojë: Falja është hyjnore

Ish-deputeti Ervin Salianji në një komunikim për ‘Rtv Ora’ është shprehur për vendimin e Rudina Hajdarit se ka ende vend për të reflektuar.

Sipas tij, të gjithë ata që janë votuar nga PD, pas reflektimit, do të rikthehen sërish për të dhënë kontributin e tyre.

Përsa i përket, rikthimit të të përjashtuarve, Salianji thekson se kjo parti e ka thënë fjalën e saj për shkeljen e vendimmarrjes së forumeve, por falja është hyjnore.

“PD ka marrë vendimet e saj. Kjo është një vendimmarrje kundër vendimeve të forumeve të partisë dhe është personale, nuk është e interesit publik. Cilido ka mundësinë të reflektojë, falja është hyjnore.

Mundësinë për një ndërhyrje të presidentit Ilir Meta ish-deputeti demokrat nuk e përjashtoi por për këtë ai kishte një kusht”, deklaroi Salianji.

Gjithashtu, ish-deputeti democrat theksoi se Rama duhet të jap dorëheqjen për t’i hapur rrugë zgjidhjes së krizës politike, pasi, sipas tij, nuk mund të ketë qetësi Shqipëria kur ka një qeveri të korruptuar, që i vjedh, dhe i përdor vetëm për interesa personale të një grupi njerëzish.

Për datën e ardhshme do të kemi lajmërim por nga nesër do të jemi në terren, në qytete dhe fshatra për ti riorganizuar apo për të komunikuar me qytetarët për hapat që do të ndjekim më tej”, tha ai.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Berisha, nga Ryersoni tek Yuri Kim

Nga: Mentor Kikia Zhvillimet që po ndodhin tani në politikën shqiptare janë më të rëndësishmet që kanë ndodhur që nga vitet 1990-1992. Dhe kanë për...

Bërnabiq: BE nuk po bën asgjë, ose fare pak për situatën në Kosovë

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, tha se Bashkimi Evropian, në këtë moment, “nuk po bën asgjë, ose po bën fare pak” në lidhje me...

Dojna Mema i bashkohet ‘Big Brother Vip’, zbulohet pozicioni që i është besuar

“Big Brother Vip” starton në fillim të tetorit. Edhe ky edicion do të drejtohet nga Arbana Osmani. Revista “Vip Magazine” ka zbuluar se Dojna Mema...

Asnjë i dënuar për atentatin tek ‘Komuna e Parisit’, lihen të lirë dajë e nip

Viktor Marku dhe Sebastian Mali, të cilët akuzoheshin për vrasjen e Hekuran Billës, janë liruar nga qelia. Me vendim të Gjykatës, nga ‘arrest me...

“Qeveritë të takohen më shpesh”, akademiku Rexhep Qosja mesazh Ramës dhe Kurtit

Në ceremoninë e vlerësimit nga Edi Rama me titullin “Kordoni i Madh me Yllin e Medaljes”, të zhvilluar në Prishtinë, akademiku i njohur Rexhep...