E hënë, 24 Janar, 2022
-3.5 C
Tirana

Rrogat dolën sheshit, Rama bën lëvizjen urgjente

Kryeministri Edi Rama do shuajë heshtjen sa i takon skandalit të publikimit të pagave të shqiptarëve. Sikundër njofton Kryeministria, Rama pritet të dalë në konferencë për shtyp me drejtoreshëm e Përgjithshme të AKSHI-t, në orën 12:30 në Kryeministri.

“Në oren 12:30 Kryeministri Edi Rama dhe Drejtoresha e Përgjitshme e AKSHI, Mirlinda Karcanaj konferencë për shtyp në Kryeministri”, njofton Kryeministria.

Kreu i Shtetit, Ilir Meta e cilësoi publikimin e të dhënave një shkelje flagrante dhe një skandal të përsëritur, duke kujtuar publikimin e të dhënave personale të mbi 900 mijë qytetarëve pak para zgjedhjeve. Ndërsa Partia Demokratike është e bindur se dhe të dhënat që po qarkullojnë së fundmi kanë qenë pjesë e strategjisë së qeverisë për qëllimet e saj elektorale.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Katër viktimat e "21 janarit", Rama: Fajtorët e vërtetë janë Berisha e Basha! 

Mungonin avokatët, GJKKO shtyn seancën ndaj Fatos Tushes

Gjykata Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka shtyrë në datën 2 shkurt seancën në ngarkim të Fatos Tushes, ish-kryetarit të Bashkisë Lushnje dhe...

Rama: Presidentin e ri do ta zgjedhim ne, do i kthejmë dinjitetin asaj zyre

Kryeministri Rama tha sot në mbledhjen e Grupit Parlamentar, se Partia Socialiste do të nisë punën për zgjedhjen e Presidentit të ri të Republikës...

Mbyllja e shkollave për 3 ditë/Aktivistët: Ministrja bën meteorologen

Për tre ditë, shkollat do jenë të mbyllura për shkak të motit të acartë. Lidhur me këtë vendim, aktivistë të Qëndresës Qytetare kanë protestuar...

“E mbyllim në shkurt”/Rama mbledh Grupin Parlamentar të PS, ja çfarë do ndodhë

Në mbledhjen e Grupit Parlamentar, kreu i qeverisë Edi Rama iu është drejtuar socialistëve të angazhohen seriozisht në procesin e këshillimit kombëtar. Ai vuri...

Basha: Berisha po vë interesat e tij personale mbi ato të demokratëve!

Në Shqipëri zgjedhjet e pjesshme, të parakohshme lokale, më 6 mars, për të zëvendësuar kryetarët e gjashtë bashkive, që iu ka mbaruar mandati, priten...