E martë, 31 Mars, 2020
19 C
Tirana

Rritet numri i viktimave nga Covid-19 në Mbretërinë e Bashkuar

Lexo edhe ...

Soreca video-konferencë me Bashën: Duhet monitorim i opozitës

Ambasadori i BE në Tiranë Luigi Soreca ditën e sotme ka zhvilluar një video-konferencë me Kryetarin e PD-së Lulzim Basha. Soreca ka zbardhur bisedën, teksa...

Shoqëroi mjekët dhe infermierët në Itali, Gent Cakaj futet në vetëkarantinim

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Genc Cakaj është futur në vetëkarantinim pas kthimit të tij nga Italia, ku shoqëroi mjekët dhe infermierët...

COVID-19/ Greqia shtyn 5 muaj lejet e emigrantëve që u përfundon afati

Qeveria greke ka vendosur që të shtyjë me 5 muaj lejet e qëndrimit dhe vërtetimet e dorëzimit të kërkesës për ripërtëritjen e tyre për...

Koronavirusi/ Si paraqitet gjendja në kontinentin e varfër të Afrikës

Edhe kontinenti i Afrikës duket të jetë “pushtuar” nga koronavirusi, teksa raportohet se në 47 prej 54 shteteve janë konfirmuar raste të virusit. Qendra afrikane...

Koronavirusi ka mbërthyer edhe Mbretërinë e Bashkuar, ku deri më tani janë shënuar 244 viktima.

Mediat britanike raportojnë se vetëm për ditën e sotme janë shënuar 11 viktima. Shtatë prej tyre ishin nga Uellsi, 3 prej tyre nga Skocia dhe njëri nga Irlanda Veriore.

Rritja e rasteve të vdekjeve nga virusi vjen në ditën kur Boris Johnson u bëri thirrje familjeve të qëndrojnë larg prindërve dhe ta festojnë Ditën e Nënës përmes Skype.

Testimi ka rezultuar në 20 raste të reja pozitive në Irlandën Veriore, duke e çuar numrin e përgjithshëm të çështjeve të konfirmuara në 128. Numri i përgjithshëm i testeve të përfunduara në Irlandën Veriore është 2,484. Gjithsej 44 të testuar pozitivë ishin të moshës 44 vjeç ose nën, 44 të tjerë të moshës 45-69 vjeç dhe 40 ishin të moshës 70 vjeç ose më shumë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Soreca video-konferencë me Bashën: Duhet monitorim i opozitës

Ambasadori i BE në Tiranë Luigi Soreca ditën e sotme ka zhvilluar një video-konferencë me Kryetarin e PD-së Lulzim Basha. Soreca ka zbardhur bisedën, teksa...

Shoqëroi mjekët dhe infermierët në Itali, Gent Cakaj futet në vetëkarantinim

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Genc Cakaj është futur në vetëkarantinim pas kthimit të tij nga Italia, ku shoqëroi mjekët dhe infermierët...

COVID-19/ Greqia shtyn 5 muaj lejet e emigrantëve që u përfundon afati

Qeveria greke ka vendosur që të shtyjë me 5 muaj lejet e qëndrimit dhe vërtetimet e dorëzimit të kërkesës për ripërtëritjen e tyre për...

Koronavirusi/ Si paraqitet gjendja në kontinentin e varfër të Afrikës

Edhe kontinenti i Afrikës duket të jetë “pushtuar” nga koronavirusi, teksa raportohet se në 47 prej 54 shteteve janë konfirmuar raste të virusit. Qendra afrikane...

Aludimet për infermierët e dërguar në Itali, reagon Urdhri i Infermierit

Ditën e sotme pati aludime se infermierët e dërguar në Itali janë të pakualifikuar, ndërkohë lidhur me këtë çështje ka reaguar së fundmi Urdhri...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT