E mërkurë, 28 Korrik, 2021
27.5 C
Tirana

Rritet numri i të prekurve nga koronavirusi në Greqi

Një mësuese që jeton në Selanik bëhet pacientja e pestë e diagnostifikuar me koronavirus në Greqi. Deri më tani në shtetin fqinj ishin verifikuar vetëm 4 raste.

Rasti parë në Greqi ishte i një 38-vjeçareje nga Selaniku, ndërsa rasti i dytë ishte djali i saj 9-vjeçar.

Ndërkohë rasti i tretë ishte një 40-vjeçar nga Athina i cili ishte shtruar në spital në Atticon. Rasti i katërt ishte një 36-vjeçar, i cili u shtrua në spital në të njëjtin spital ku ishte edhe rasti i tretë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   "Tha se ishte grindur me të”, fqinja e çiftit ndryshon rrjedhën e ngjarjes

Britania heq karantinën për të vaksinuarit nga SHBA-ja dhe BE-ja

Udhëtarët e vaksinuar plotësisht nga Shtetet e Bashkuara dhe pjesa më e madhe e Evropës, do të mund të hyjnë në Britani të Madhe...

Gjermania pro liberalizimit të vizave për shtetasit e Kosovës

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur sot në takim sekretarin e Shtetit në Ministrinë e Jashtme të Gjermanisë, Miguel Berger. Presidentja Osmani ka shprehur...

Çelsi ofron 175 milion euro, Dortmund merr vendimin për Halandin

Erling Haaland është në qendër të merkatos. Për lojtarin norvegjez interesohen Chelsea dhe Juventus, ndërsa Real Madrid duket se është tërhequr nga gara. Kampionët e...

Raporti OSBE/ODIHR si shoshë për humbjen e opozitës

Nga Alfred Peza Raporti përfundimtar i misionit të vëzhguesve ndërkombëtare të OSBE/ ODIHR për zgjedhjet e 25 prillit në Shqipëri, po përdoret si flakë kashte...

Rama me Zaevin e Vuçiçin në Shkup/ Kurti refuzon ftesën: Nuk ka miratimin tonë

Zyra e qeverisë së Kosovës, ka konfirmuar se Kryeministri Albin Kurti nuk do të jetë nesër i pranishëm në Samitin e Shkupit, ku do...