E shtunë, 28 Mars, 2020
13 C
Tirana

Rritet numri i të prekurve nga koronavirusi në Greqi

Lexo edhe ...

T’biem në këmbët e armikut duke numëruar mijëra viktima? Rama: Si do vazhdojmë

Kryeministri Edi Rama ka publikuar së fundmi në rrjetin social Facebook progresionin e epidemisë pas rastit të 20 në disa vende, ku shfaqet edhe...

Tjetër ditë e zezë për Italinë/ Del numri i viktimave për 24 orët e fundit

Një tjetër ditë e zezë për Italinë! Autoritetet përkatëse kanë konfirmuar se gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë 889 persona. Kjo bën që...

COVID-19/ Basha: Unë nuk kam frikë, ja për kë shqetësohem

Kryetari i PD-së Lulzim Basha në një lidhje live për emisionin “Kjo Javë” në “News 24” deklaroi se ai vetë nuk ka frikë nga...

Formulari që duhet të plotësojë biznesi i vogël për të marrë “pagën e luftës”

Mbi 60 mijë persona të punësuar në subjektet e biznesit me të ardhura vjetore deri në 14 milion lekë do të përfitojnë pagën minimale...

Mediat greke njoftojnë se është rritur numri i të infektuarve me koronavirus në vend. Dy persona të tjerë janë prekur nga virusi vdekjeprurës, duke e çuar në 9 numrin e të infektuarve në Greqi.

Bëhet fjalë për një 66-vjeçar nga Patra, i cili kishte qenë në një ekskursion në Izrael dhe Egjipt. Ai u shtrua në spital pasditen e së hënës, pasi shfaqi probleme me frymëmarrjen. Pas analizave të zhvilluara, mjekët pohuan se pacienti ishte prekur nga koronavirusi.

Ndërsa personi tjetër i infektuar është bashkëshorti i një mësueseje, e cila ishte infektuar më herët. Bashkëshortja e tij ishte shoqe me 38-vjeçaren greke, e cila ishte personi i parë i konstatuar me koronavirus në Greqi.

- Reklama -

Më shumë nga kategoriaTë fundit

T’biem në këmbët e armikut duke numëruar mijëra viktima? Rama: Si do vazhdojmë

Kryeministri Edi Rama ka publikuar së fundmi në rrjetin social Facebook progresionin e epidemisë pas rastit të 20 në disa vende, ku shfaqet edhe...

Tjetër ditë e zezë për Italinë/ Del numri i viktimave për 24 orët e fundit

Një tjetër ditë e zezë për Italinë! Autoritetet përkatëse kanë konfirmuar se gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë 889 persona. Kjo bën që...

COVID-19/ Basha: Unë nuk kam frikë, ja për kë shqetësohem

Kryetari i PD-së Lulzim Basha në një lidhje live për emisionin “Kjo Javë” në “News 24” deklaroi se ai vetë nuk ka frikë nga...

Formulari që duhet të plotësojë biznesi i vogël për të marrë “pagën e luftës”

Mbi 60 mijë persona të punësuar në subjektet e biznesit me të ardhura vjetore deri në 14 milion lekë do të përfitojnë pagën minimale...

Giroud: “Prioriteti im ishte Interi, projekti më interesant”

Sulmuesi: "Lazio, Lyon dhe Tottenham gjithashtu më kërkuan, por Chelsea nuk më la të shkoj" Inter kishte menduar Olivier Giroud në janar si zëvendës të...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT