E hënë, 18 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

Rritet numri i të infektuarve me koronavirus në Itali

Koronavirusi vdekjeprurës po vijon të përhapet me shpejtësi të frikshme në Itali.

Në vetëm pak orë janë zbuluar 51 raste të personave të infektuar dhe janë shënuar 2 viktima. Sipas mediave italiane, 39 prej të prekurve janë zbuluar në Lombardi, ndërsa 12 raste janë konfirmuar në Veneto.

Dy prej të prekurve me koronavirus janë familjarë të burrit, që vdiq të premten në mbrëmje nga koronavirusi. Raportohet se në total po kontrollohen 450 persona, të cilët dyshohet se janë prekur nga koronavirusi.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Si u përgjysmuan në tetë vjet humbjet në sistemin energjitik shqiptar

Nga: Ilir Beqaj Prodhimi i energjisë elektrike në vite Vihet re që nga viti në vit ka luhatje të ndjeshme të energjisë elektrike të prodhuar në...

“U lodha, nuk dua të më shohë mami”, Semi shpërthen në lot para Donaldit

Semi ka patur një moment të tensionuar, pas izolimit brenda një shtëpie të monitoruar me kamera 24 orë. Shkëputja nga jeta e përditshme, duket...

Aksident i pesëfishtë në Durrës

Një aksident i pesëfishtë, fatmirësisht pa të lënduar ka ndodhur mëngjesin e sotëm në zonën e Currilave në Durrës. Një mjet me targa italiane, ka...

Bora Zemani shuan heshtjen për raportin mes Semit dhe Donaldit

Prej startimit të "Big Brother VIP", shumë është aluduar për një pëlqim të mundshëm ndërmjet Donald Veshajt dhe Semi Jaupajt. Mediat rozë kthyen në...

“S’ka vend për panik”, përfaqësuesja e IGJEUM flet pas tërmetit në Lezhë

Mbrëmjen e djeshme, vendi ynë u trondit nga një tërmet 4.5 Rihter me epiqendër në Lezhë. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, tërmeti ishte me magnitudë...