E mërkurë, 20 Janar, 2021
3 C
Tirana

“Rriten 64% vdekjet nga COVID-i”, Vasili nxjerr prapaskenat

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili, shprehet se pas denoncimit të Bashës dhe opozitës për fshehjen e shifrave, vdekjet nga COVID-19 në Shqipëri janë rritur me 64%. Duke analizuar situatën me pandeminë, ai thotë se prej datës 10 nëntor deri në 19 nëntor kishte 86 raste humbje jete.

Prej datës 20 nëntor e deri në 29 nëntor pati 141 raste humbje jete. Vasili e lidh këtë situatë kaotike që u përkeqësua menjëherë, me frikën që pati qeveria pas denoncimit nga ana e opozitës. Vasili kujton se në datën 20 nëntor u denoncua nga opozita që vdekjet po fshiheshin. Pas kësaj dite, rritja është 64%, ndaj ai kërkon hedhje dritë të këtyre rasteve.

Statusi

Rriten 64% vdekjet nga COVID ne Shqiperi, pas denoncimit nga Opozita dhe Basha!!

Prej dates 10 nentor deri ne 19 nentor kishte 86 raste humbje jete nga COVID ne Shqiperi.

Ndersa prej dates 20 nentor deri 29 nentor pati 141 raste humbje vdekje.

Rritja e numrit te vdekjeve eshte kritike me 64%, eshte nje rritje shume e madhe dhe e menjehershme.

Cfare ndodhi?

A mos pesoi mutacion virusi? Jo kjo nuk ka ndodhur .

A e goditi ndonje uragan vendin? Jo jo as kjo nuk ka ndodhur.

Shume e thjeshte per te kuptuar.

Ne date 20 nentor u DENONCUA fort dhe qarte publikisht nga opozita dhe Basha, qe vdekjet po fshiheshin.

Qe mbas kesaj dite rritja eshte plot 64% dhe kjo kerkon analize dhe hetim te thelluar deri ne nje.

Deklaratat politike te Kryeministrit dhe te disa mjekeve te akaparuar vetem rendojne akoma me keq situaten.

Lexo edhe :   Kryemadhi publikon listën, ja 13 kandidatët e LSI për deputetë në Tiranë

E verteta duhet zbardhur pa asnje hezitim pasi jane jete te humbura shqiptaresh.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Gol i “çmendur” në Angli, portieri shënon nga porta në portë

Portieri i Njuport, Tom King, në Ligën e Dytë angleze, ka shënuar një gol të çmendur ditën e sotme, që po bën xhiron e...

Vr*sja e Santos, dëshmitari: Ekzekutori më drejtoi armën, polici u fsheh

Në grahmat e fundit, bankieri përpiqet me sa mundet ti largohet rrezes së armës siç duket nga kamerat e sigurisë. Por, vrasësi dukej një...

Polemikat për WhatsApp dhe frika për privatësinë e të dhënave

Shumë përdorues e braktisën WhatsApp-in, pasi ai e ndryshoi politikën e tij të privatësisë. Shqetësimet se të dhënat e tyre mund të përfundojnë në...

Zhdukja e biznesmenit italian, gazetarja tregon bisedën me partneren shqiptare

Gazetarja Klodiana Lala ka rrëfyer se vetë ajo ka folur me partneren e biznesmenit të zhdukur italian, Davide Pecorelli. E ftuar në “Open”, Lala u...

Sondazhi/ Opozita fiton Tiranën më 25 Prill, PD rritje krahasuar me 2017-ën

Opozita e Bashkuar del fituese në zgjedhjet e 25 Prillit sa i përket qarkut të Tiranës. Ky është rezultati i sondazhit të parë  të “Notto...