E shtunë, 25 Shtator, 2021
8.5 C
Tirana

Rrëshqitje masive të dheut, 36 persona të vdekur në Kinë

Një rrëshqitje masive e tokës në një fshat në jug të Kinës, ka lënë të paktën deri tani 36 persona të vdekur.

Sipas mediave të huaja, raportohet të jenë zhdukur edhe 15 persona të tjerë, pasi rrëshqitja e tokës ka goditur më shumë se 20 shtëpi në zonën e Guizhou. Ndërkohë, raportohet se është bërë e mundur shpëtimi i më shumë se 40 personave.

Këto rrëshqitjet masive të dheut vijnë si pasojë e reshjeve të dendura të shiut, të cilat kanë mbërthyer prej ditësh të gjithë Kinën.

Mendohet se në 36 viktimat e shënuara të jenë edhe 2 fëmijë, dhe një nënë me një foshnjë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Në rritje kërkesat për azil, arrijnë nivelin më të lartë të pas-pandemisë

Kërkesat për azil nga shqiptarët kanë filluar rritjen graduale pas lehtësimit të kritereve të udhëtimeve në vendet e Bashkimit Europian, por sërish ato mbeten...

Yuri Kim i shkon në zyrë Bashës. Cilat janë porositë e radhës?

Kryedemokrati Basha do të takojë sot në orën 16:00, ambasadoren e SHBA-së në Shqipëri Yuri Kim. Pas vendimit për përjashtimin e ish-kryeministrit Sali Berisha...

La hotelin luksoz, Lionel Messi paguan shumën e majme për vilën

Ylli argjentinas Lionel Messi, ka arritur që të gjejë një shtëpi në Paris. Sipas asaj që raporton “RMC Sports”, Messi deri tani ka jetuar...

“Mbretëria” e Kozakut, si kërcënim për një gjeneratë

Nga: Mentor Kikia Njëri që u quajtka Kozak, qenka shpallur mbreti i Instagramit dhe Tik-Tokut. Por një tjetër që u quajtka Fabio, mesa duket pretendent...

“Mbreti i Instagramit” në sherr me “mbretin e burgut”, “lufta” për famë

Rrjetet sociale janë kthyer në “ushqimin” e përditshëm të rinisë. Aty mund të gjesh video argëtuese, edukuese, por në të shumtën e rasteve rinia...