E shtunë, 27 Shkurt, 2021
4 C
Tirana

Rrëshqet në banjo dhe përplas kokën, presidenti i këtij vendi dërgohet në spital

Presidenti i Brazilit, Jair Bolsonaro është rrëzuar aksidentalisht në rezidencën e tij, duke lënduar kokën.

Ngjarja në fjalë ka ndodhur të hënën, teksa presidenti ka rrëshqitur në banjo duke lënduar seriozisht kokën.

Ai është dërguar me urgjencë në spital për të marrë ndihmë mjekësore. Mediat vendase bëjnë me dije se presidenti është mbajtur një natë në vëzhgim dhe më pas ka dalë nga spitali ditën e martë.

Kujtojmë se 64-vjeçari shtatorin e kaluar ishte në një gjendje shëndetësore mjaft kritike për jetën, pasi sulmit me thikë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Studimi: Një dozë e vetme e vaksinës së Pfizerit ul transmetimin e virusit

Tre studime të reja britanike tregojnë se vaksina kundër COVID-19-s e kompanive Pfizer-BioNTech, e cila merret me dy doza, zvogëlon transmetimin e virusit pas...

Sa ndihmojnë vaksinat kineze për rritjen e influencës së Pekinit në Ballkan?

Në një kohë kur shumë vende kanë vështirësi për të siguruar doza të mjaftueshme vaksinash për koronavirusin, Kina ka shtuar përpjekjet për të shpërndarë...

Koronavirusi, Tomini: Dy fëmijë ndodhen në terapi intensive

Zv. ministrja e Shëndetësisë, Eugena Tomini ka folur për situatën me Covid-19 në spitalet që trajtojnë koronavirusin në vendin tonë. Në një lidhje direkte me...

Epidemiologu Alimehmeti: Të saktësohen sa teste e tampone bëhen në ditë

Epidemiologu Ilir Alimehmeti ka folur për situtën e pandemisë në vendin tonë, ku është shprehur se është ende herët për të folur për një...

Rakacolli: Të hënën vijnë 15 mijë doza të vaksinës së Pfizer

Zv.ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli deklaroi se të hënën do të vijnë në Shqipëri 15 mijë doza të vaksinës së Pfizer. Ajo tha në Report...