E shtunë, 26 Shtator, 2020
16 C
Tirana

“Rregullon gjithë Tiranën dhe s’prek gjë me dorë në shtëpinë tënde. Ju jeni tamam zdromsa”

Më të lexuarat

U ekzekutua nga RENEA/ Çfarë u gjet brenda shtëpisë së të moshuarit në Elbasan

RENEA ka ekzekutuar sot Lefter Zhidrun, pas më shumë se 5 orësh rezistencë nga 71-vjeçari në banesën e tij. RENEA u fut nga tarraca e...

RENEA/ Kush e jep urdhrin e ekzekutimit? Eksperti tregon hapat që ndiqen

Një nga efektivët e RENEA ka treguar se si funksionon reparti RENEA në një situatë të ngjashme me ngjarjen e djeshme dhe kush janë...

“Kemi një specialist të ri që ka dalë në qarkullim”, Artan Hoxha zbardh detajet e forta të atentatit ndaj Preng Gjinit

Pak ditë më parë, 51-vjeçari Preng Gjini të cilit iu hodh makina në erë në Tiranë, nuk dha të dhëna të vlefshme për hetimin...

Prej 17 muajsh në kërkim, gjendet trupi i pajetë i 36-vjeçarit shqiptar në Greqi

Pas 17 muajsh kërkimi, është gjetur në Greqi trupi i pajetë i 36-vjeçarit shqiptar, Laert Beqaj. Ky i fundit humbi gjurmët mesnatën e 9...

Bilanci/ Bie ndjeshëm numri i rasteve të reja në vend

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë shënuar viktima nga koronavirusi në vend. Fatkeqësisht e kanë humbur betejën me...

“I kishte ardhur dita e perëndisë!”, ja çfarë thotë djali i madh i 71-vjeçarit që u ekzekutua në Elbasan (VIDEO)

71-vjeçari që u ekzekutua në përplasjen me forcat RENEA, ishte divorcuar dy herë më parë. Djali i Lefter Zhidrus ka thënë në një prononcim...

Ju atje “lart”, merreni videon e këtij burri që qan dhe shikojeni natë e ditë (VIDEO)

Nga: Mentor Kikia Ky burrë është një fermer në Korçë, i cili në janar i preu mollët që kishte mbjellë, sepse nuk e shiste dot...

“Pse i ndihmon kaq shumë njerëzit?”/ Rrëfimi prekës i Cunmulajt: Dua t’i ngjaj mamit sa thoi i gishtit të këmbës

Modelja e njohur, Emina Cunmulaj ishte ftuar sot në emisionin “Historia ime” në Tv Klan, teksa ka bërë një rrëfim si asnjë herë më...

Detaje tronditëse nga masakra në Elbasan/ Lefter Zhidru kishte lidhje me bandat në Elbasan, Vlorë dhe Sarandë

Grupi hetimor po kryen veprimet e fundit të këqyrjes së vendit të ngjarjes, pas masakrës në Elbasan. Në banesën e 71-vjeçarit Lefter Xhidru, janë...

Ndodh e papritura në emisionin “Përputhen”, konkurrenti largohet me urgjencë nga studio (VIDEO)

Çdo ditë emisioni "Përputhen” në Top Channel ofron shumë surpriza. Me plot të papritura ishte emisioni i djeshëm, ku një nga protagonistët e ka...

Kryebashkiaku Erion Veliaj, në një intervistë në “Pop Culture” të dhënë një vit më parë, tha se “çunat shqiptarë janë zdromsa”. Ky term ka tërhequr vemendjen jo vetëm të kundërshtarëve të tij politikë, por edhe të vetë kryeministit Rama, ku dhe kanë pasur diskutime.

Kreu i qeverisë së bashku me Veliajn ishin në Petrelë, për inagurimin e rindërtimit të një shtëpie të shembur nga tërmeti. Ndërsa po shpërndante dhurata për fëmijët e familjes, Veliaj bëri kompliment ndaj djalit të vogël të shtëpisë, ndërsa Rama tha në shaka se nuk ka të bukur e të shëmtuar por ka djem të mirë dhe vajza më të mira, ndërsa me ‘zdromsat mos na merr në qafë’.

“Mos thuaj më i bukur i shëmtut, se na merr në qafë kot. Na more në qafë, ti që the çunat janë zdromsa, mos i hy më këtë muhabeti. Çunat janë të mirë, gocat janë më të mira, por s’janë zdromsa. Ku e gjete ti zdromsat? E di unë për ça e ke ti, s’na u ndanë zdromsat, por nuk janë të gjithë si ata”, tha Rama.

Por kjo gjë është risjellë sërish në fokus, teksa Veliaj ka qenë i ftuar në emision “Rudina”. Ai e lidhi fjalën zdroms me bashkëshorten e tij, duke thënë se ajo e quan zdroms sa herë që nuk bën ndonjë rregullim në shtëpi.

“Unë jam shumë i përgjegjshëm. Vërtet bëj humor dhe them ne çunat jemi zdromsa, e di çfarë domethënë zdromsa? Se shumë njerëz ofendohen dhe them pse ofendohesh për diçka që nuk e kupton? Ofendohen se janë i një grupimi politik dhe po e thashë unë, është gjë e keqe. Kur ishim të vegjël, mosha jonë, nga varfëria ne luanim me peta, me cingla, me pulla, këto lojëra kala dibrançe dhe me kopaca. Dhe kur ti shkëmbeje, si pulla, kishte një lloj tregu informal të çunave që shkëmbenin në këtë lojën me kopaca. Ti mund ta shikoje me sy që ishte i drejtë, por mënyra si ‘zyrtarisht’ testohej nëpër lagje, sa i drejt ishte një kopac, ishte kur e gjuaje me një shënjestër. Nëse kishte një trajektore të drejtë ishte i vërtetë dhe ia vlente të shkëmbej. Por nëse fillonte drejtë dhe devijonte quhej zdroms. Gjuajtje ishte drejtë, qëllimi ishte i mirë, por devijonte rrugës. Unë e vuaj në shtëpi këtë, se nëse prishet një gjë në shtëpi, bojleri, digjet një llampë, duhet vendosur një kornizë, unë gjej gjithmonë justifikime pse s’bëhet, ja se erdha vonë, ja se ika herët. Dhe Ajola thotë: “Ti qofsh, të rregullosh gjithë Tiranën dhe mos të prekësh gjë me dorë në shtëpinë tënde, ju jeni tamam zdromsa”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Opozita e Bashës si lule artificiale

Nga Lorenc Vangjeli Në Tiranë, por dhe gjithkund gjetkë, gjithçka e ka një çmim. Shëndeti, dashuria, karriera, fati e madje edhe mosha kalendarike mund të...

Rrëzimi i avionit dhe 26 viktimat, Presidenti i Ukrainës e shpall këtë të shtunën ditë zie

Ekipet e kërkim-shpëtimit po vazhdojnë punën në zonën ku një aeroplan ushtarak i Ukrainës u rrëzua. Të shtunën, autoritetet thanë se kanë gjetur edhe...

Stresi konfirmohet pozitiv me koronavirus

Reperi i njohur, Arkimed Lushaj, i njohur me emrin artistik Stresi, bëhet artisti i radhës që konfirmon se është infektuar me koronavirus. Lajmin e ka...

Reshjet e dendura/ Xhaçka: Parashikimet për javën e ardhshme janë shqetësuese

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, doli në një deklaratë për mediat mbi situatën në vend për shkak të motit të keq. Ministrja paralajmëroi se intensiteti...

Bilanci/ Bie ndjeshëm numri i rasteve të reja në vend

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë shënuar viktima nga koronavirusi në vend. Fatkeqësisht e kanë humbur betejën me...